Publicystyka

Związek Powiatów Polskich: potrzebny dodatkowy termin matur

Związek Powiatów Polskich apeluje do ministra edukacji o wprowadzenie kolejnego terminu dodatkowego w sprawie matur. Samorządowcy zwracają uwagę na sytuację epidemiczną w woj. śląskim.

Zgodnie z nowym harmonogramem matur, wprowadzonym w związku z epidemią koronawirusa, część pisemna egzaminu maturalnego dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych. W dniach od 8 do 14 lipca zaplanowano termin dodatkowy egzaminu maturalnego.

Andrzej Płonka, szef ZPP w liście do ministra Dariusza Piontkowskiego postuluje wprowadzenie drugiego terminu dodatkowego przypadającego na początek sierpnia bieżącego roku.

„Proponowana zmiana wynika z obecnej sytuacji epidemicznej i rosnącego wskaźnika osób zakażonych” – wyjaśnia samorządowiec. „Szczególnie trudna sytuacja dotyczy aktualnie np. województwa śląskiego, gdzie wśród zakażonych najczęściej są górnicy i członkowie ich rodzin, stąd znaczna liczba osób przebywa w kwarantannie domowej oraz objęta jest nadzorem sanitarnym”

 – dodaje.

Jak podkreśla, zachodzi obawa, że część uczniów mających przystąpić w bieżącym roku szkolnym do egzaminu maturalnego, z uwagi na tę sytuację oraz obowiązujące procedury sanitarne nie będzie mogła do tego egzaminu przystąpić w terminie głównym ani w aktualnie wyznaczonym terminie dodatkowym.

ŹRÓDŁO
Serwis Samorządowy

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x