Zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany.
Za miedzą

Zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany.

Wczoraj policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej przy współpracy z kryminalnymi z Wejherowa zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany.

Plantacja ukryta była w dwóch pomieszczeniach, gdzie do jednego wejście znajdowało się za szafą. Śledczy zabezpieczyli 74 doniczki z tą rośliną wraz ze sprzętem, który służył do uprawy narkotyków oraz 12 worków foliowych suszu roślinnego. Do policyjnego aresztu trafił 34-latek, który jest podejrzewany o uprawę zakazanych w Polsce roślin.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku we współpracy z kryminalnymi z Wejherowa oraz przewodnikiem psa służbowego Straży Granicznej we Władysławowie zabezpieczyli 74 krzaki konopi indyjskich oraz 12 worków foliowych suszu roślinnego o wadze około 300 gram każdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci wkroczyli na teren jednej z prywatnych posesji w Wejherowie.

W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli zakazane rośliny, które rosły w specjalnie przygotowanych do hodowli pomieszczeniach. Narkotyki hodowane były w dwóch pokojach, które były wyposażone w urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji.

Wejście do jednego z nich znajdowało się za szafą. Na miejsce przyjechali technicy kryminalistyczni oraz policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego, którzy zabezpieczyli rośliny oraz sprzęt służący do uprawy.

Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego mieszkańca Wejherowa podejrzanego o nielegalną uprawę zakazanych roślin. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i jeszcze dzisiaj śledczy przedstawią mu zarzuty.

Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy. Dzięki ich pracy susz roślinny, który miał być produktem końcowym nie trafi w ręce osób nieświadomych zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie środków odurzających. Za prowadzenie takiej działalności grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

http://www.wejherowo.policja.gov.pl/serwis.php

Powiązane tematycznie

Rumia znów pobiegnie dla Żołnierzy Wyklętych

Redakcja

Rumia: Budowa ul. Kazimierskiej przyciąga inwestorów

Redakcja

Rumia: Budżet Obywatelski czekają spore zmiany

Redakcja

Wpisz komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej Akceptuję Wyjaśnienie