Informacja prasowa Pozarządowi

Zgłoś organizację pozarządową do nagrody „Srebrnego Śledzia”

statuetki Srebrnego Śledzia i Wieloryba Pozarządowego // fot. Karol Stańczak

Organizują wydarzenia kulturalne, zajęcia sportowe, edukacyjne, udzielają porad prawnych, księgowych czy psychologicznych, pomagają, inspirują – organizacje pozarządowe, których w Gdyni jest kilkaset, od ponad 20 lat zmieniają nasze miasto. Ich działalność po raz kolejny zostanie doceniona w ramach konkursu o nagrodę „Srebrnego Śledzia”. Właśnie rozpoczęła się jego IV edycja.

– Ponad 4 lata temu w składzie Stowarzyszenie OVUM oraz In gremio tworzyliśmy ofertę na prowadzenie GCOP – Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i wtedy zrodził się pomysł branżowej nagrody. Ideą konkursu jest docenienie i ukazanie szerszemu gronu najbardziej kreatywnych i zaangażowanych gdyńskich organizacji pozarządowych, dostrzeżenie i docenienie wybitnych osobowości oraz  wyróżnienie nowych idei pojawiających się w III sektorze  – mówi Jakub Ubych z Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

W tegorocznej edycji konkursu przyznane zostaną 3 równorzędne nagrody niezależnie od zgłaszanej kategorii. Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych zachęca do zgłaszania zarówno inicjatyw, projektów, start-upów, postaci, czy też organizacji zasługujących na wyróżnienie. Laureaci otrzymają statuetkę „Srebrnego Śledzia” oraz nagrodę rzeczową. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Gdyńskiego Forum Pozarządowego, które w tym roku odbędzie się 11 grudnia. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy dostarczyć pocztą tradycyjną lub osobiście do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. 3 Maja 27-31, Gdynia. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 listopada 2019 roku.

– W każdym roku mamy ponad 20 zgłoszeń, a wybór to daleko idący kompromis. Po 2 latach do „Srebrnych Śledzi” dołączył „Wieloryb Pozarządowy” – nagroda za całokształt – do tej pory otrzymało ją: Stowarzyszenie Hospicjum im. św.Wawrzyńca w Gdyni oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Gdyni – dodaje Jakub Ubych.

Jest to już czwarta edycja konkursu. Nagroda została ustanowiona w roku 2016 na 20-lecie istnienia Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Laureatami ubiegłorocznego konkursu zostały dwie organizacje i jeden społecznik. Trofeum powędrowało do Stowarzyszenia Klub Gdyńskiego Kibica Niepełnosprawnego oraz do Związku Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście. Nagrodzono również Wandę Gawrońską, która jest pielęgniarką i od 20 lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Dodatkowo wyróżnienia otrzymały Fundacja Rodzina Marynarza oraz Gdyńska Fundacja „Dom Marzeń”.

Powiązane tematycznie

Stowarzyszenie „FLAUTA” Gdynia ogłasza!

Redakcja

Finał sezonu na Torze Pszczółki!

Redakcja Sportowa

Głosuj na Dworzec Roku 2019!

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie