Parada Morska 2011 fot. Czesław Mikołajew
Parada Morska 2011 fot. Czesław Mikołajew
Morskie sprawy Redakcja poleca Z Gdyni

Żeglarska Parada Świętojańska

20 czerwca na wodach Zatoki Gdańskiej po raz czwarty odbędzie się Żeglarska Parada Świętojańska w której wezmą udział żaglowce i jachty. Organizatorem Parady jest Pomorski Związek Żeglarski, który zapowiada, że tym razem – inaczej niż w poprzednich latach – parada odbędzie się nie wieczorem, a w godzinach popołudniowych.

IV Żeglarska Parada Świętojańska, będąca częścią obchodów Święta Morza w Gdyni, zainicjuje tegoroczny pomorski sezon żeglarski.

Swój udział w wydarzeniu wstępnie zadeklarował już m.in.  „Dar Młodzieży” w ramach obchodów Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Zapowiedzieli się także „Generał Zaruski”, „Pogoria”„Zawisza Czarny”„Gedania” czy flagowa jednostka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa „Kapitan Poinc”.

W ubiegłym roku wzięło udział ponad 70 jachtów.

Trasa tegorocznej Żeglarskiej Parady Świętojańskiej rozpocznie się z wysokości mola w Gdańsku-Brzeźnie, przy którym 20 czerwca (sobota), około godziny 16.00 dziesiątki jednostek uformują szyk i o 16.30 wyruszą w stronę Gdyni. W okolice portu w Gdyni Parada dotrze około godziny 19.00. Komandorem parady jest komandor JKMW Kotwica Artur Pierzyński.

Na podstawie Żeglarska Parada Świętojańska po raz czwarty

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie