Image default
Redakcja poleca Z Gdyni

Zdolni gdyńscy uczniowie wyróżnieni

Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się w środę, 19 lutego w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego. Wybitni uczniowie odebrali swoje wyróżnienia z rąk wiceprezydenta Gdyni Bartosza Bartoszewicza oraz przewodniczącej gdyńskiej Rady Miasta Joanny Zielińskiej.

– Zdobycie stypendium to nie przypadek tylko ciężka praca, zaangażowanie, systematyczność, upór, ale też chęć poszerzania własnych horyzontów. Dlatego nagradzamy tych, którzy swoimi działaniami szczególnie wyróżnili się w minionym roku szkolnym 2018/2019. Co roku jest to wielkie wyzwanie. Tym razem analizowaliśmy ponad 200 wniosków. Były one oceniane pod względem przyjętych wskaźników – takich jak wyniki w nauce, sukcesy sportowe czy artystyczne, a także działalność pozaszkolna – m.in. aktywność obywatelska czy na rzecz ekologii. Ostatecznie wyróżniliśmy 65 uczniów szkół podstawowych, średnich oraz gimnazjów. Stypendia Prezydenta Miasta Gdyni otrzymali też studenci. To niezwykłe osobowości, które nie tylko są nadzieją i przyszłością Gdyni, ale już realnie zmieniają nasze miasto na lepsze

– mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Nagrodzono w sumie: 10 uczniów szkół podstawowych, 10 absolwentów gimnazjów, 23 uczniów szkół średnich, 10 osób z osiągnięciami artystycznymi, 12 młodych sportowców oraz 10 studentów. Dla młodych gdynian było to ogromne przeżycie. Niektórzy z wyróżnionych już wiedzą, na co przeznaczą nagrody, bo stypendia są przyznawane w formie finansowej. Najlepszym uczniom szkół podstawowych, absolwentom gimnazjów, sportowcom oraz osobom z sukcesami artystycznymi przyznano po 2500 złotych. Licealiści otrzymali po 3000 złotych. Natomiast studenci dostali nagrody w wysokości 3500 złotych.

– To wynik ciężkiej pracy. Potrzeba ogromnej systematyczności i wkładania serca w to, co się robi, żeby znaleźć się w tym miejscu. Mimo że już od kilku lat odbieram stypendium, to nadal mnie to bardzo cieszy. Dzięki temu będą mogła dalej się rozwijać, spełniać swoje marzenia i pracować z pasją – mówi Natalia Kozioł z VII Sportowego  Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

– Dla mnie to ogromne wyróżnienie, bo tak jak mówił prezydent, wpłynęło 200 zgłoszeń. Na pewno wszystkie były na dość wyrównanym poziomie i dlatego cieszę się, że znalazłem się w gronie wyróżnionych. Pieniądze chciałbym przeznaczyć na samokształcenie, wakacje oraz kupić sobie rolki, bo mam taką pasje – dodaje Maksymilian Murszewski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni.

– Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi za wyróżnienie. Nie wiem jeszcze dokładnie, na co przeznaczę te środki, ale na pewno na dalsze kształcenie. A jeśli coś zostanie, to także na hobby. To drugi raz, kiedy otrzymuje to stypendium. Poprzednio udało mi się je zdobyć dziesięć lat temu – mówi Michał Laskowski, student Politechniki Gdańskiej.

Zanim jednak główni bohaterowie wieczoru pojawili się na scenie, pokaz swoich umiejętności zaprezentowali uczniowie Szkoły Muzycznej. Uświetnili oni galę krótkim koncertem oraz pokazem tańca.

Pełna lista nagrodzonych

Na podstawie Gdynia.pl

Powiązane tematycznie

Zamknięcie szlaków w rezerwatach przyrody

Redakcja

Książka na telefon?

Redakcja

Gdyński ,,Detektor Tłumu”

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie