gdynia.policja.gov.pl
gdynia.policja.gov.pl
Na sygnale

Zatrzymany za zabójstwo 90-latki

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 30 – latka podejrzewanego o zabójstwo 90-letniej mieszkanki Gdyni. Zatrzymany usłyszał już zarzuty zabójstwa, a decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W ostatnią sobotę, kilkanaście minut po godzinie 12:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni otrzymał telefoniczną informację, że w mieszkaniu znajdującym się Gdyni Oksywiu zostały odnalezione zwłoki 90-letniej kobiety. Z relacji osoby, która odnalazła ciało wynikało, że kobieta najprawdopodobniej została zamordowana.

Niezwłocznie na miejsce został skierowany patrol będący najbliżej wskazanej lokalizacji, grupa dochodzeniowo śledcza, biegły lekarz sądowy, technik kryminalistyki i prokurator. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny mieszkania i rozpoczęli czynności, których celem było ustalenie i zatrzymanie sprawcy zabójstwa.

Śledczy rozpytali mieszkańców budynku, w którym odnalezione zostały zwłoki, zbierali wszystkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na zatrzymanie jeszcze tego samego dnia 30-letniego mieszkańca budynku podejrzewanego o związek z tą zbrodnią. Zatrzymany przyznał się do zabicia sąsiadki i wyjaśnił szczegółowo okoliczności zdarzenia i jego przebieg.

30-latek usłyszał już zarzut zabójstwa, a wczoraj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Dodatkowo w trakcie przeszukania mieszkania podejrzewanego 30-latka policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów środków odurzających, wśród których znajdowała się między innymi amfetamina. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie