Z Gdyni

Zalane sale w SP16. Wykonawca zapłaci

Uczniowie części klas Szkoły Podstawowej nr 16 do czasu usunięcia skutków zalania sześciu sal lekcyjnych będą mieli zajęcia w sąsiedniej placówce. To skutek złego zabezpieczenia dachu przez wykonawcę przedłużających się prac związanych z termomodernizacją budynku.

Po weekendowych opadach atmosferycznych okazało się, że zabezpieczenie dachu wykonane przez firmę prowadzącą termomodernizację budynku było niewystarczające. Zalane zostało część sal, w których zajęcia mają uczniowie starszych klas szkoły.

– W zalanych salach zajęcia nie odbywają się i nie będą się odbywać do czasu, aż zyskamy pewność, że są właściwie przygotowane dla potrzeb uczniów – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Zajęcia dla części uczniów szkoły, zostaną od najbliższej środy przeniesione do najbliższej placówki, czyli do filii Szkoły Podstawowej nr 40 przy ul. Gospodarskiej. Zapewnimy uczniom dojazd na zajęcia, a lekcje będą prowadzone z ich nauczycielami. Choć wiem, że to utrudnienie dla wielu uczniów i rodziców, to nie mam wątpliwości, że jest to najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji.

Przypomnijmy, że prace związane z termomodernizacją budynku SP nr 16 rozpoczęły się w lipcu ubiegłego roku. Zakres inwestycji był bardzo szeroki, w związku z czym wykonawca miał czas na jej realizację do końca listopada, pod warunkiem, iż w czasie roku szkolnego prowadzone będą już tylko prace nie kolidujące z organizacją pracy szkoły. Prace jednak nie zostały zakończone do dziś. Miasto nałożyło już na wykonawcę karę umowną w wysokości ponad 650 tys. zł. Wykonawca zgodnie z umową ponosi także koszty usuwania skutków zalania sal lekcyjnych.

Agnieszka Janowicz/UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie