Image default
Z Gdyni

Zakończył się nabór wniosków do programu „Mieszkanie Plus” w Gdyni

O wynajem nowego mieszkania przy ul. Puszczyka zdecydowało się ubiegać niemal 2300 osób, a największą popularnością cieszyły się opcje z dwoma pokojami, które wybrało 40 procent składających wniosek.

Dodatkowo, jak informuje PFR Nieruchomości, w aż 80 procentach wniosków wybrano możliwość stopniowego dochodzenia do własności lokalu.

– Jako miasto w pełnym stopniu podołaliśmy wyzwaniu, którym było odebranie tak ogromnej liczby wniosków od potencjalnych przyszłych mieszkańców. Rozwiązania przygotowane na ten okres sprawdziły się. Warto przypomnieć, że już pierwszego dnia naboru otrzymaliśmy blisko 700 wniosków, później potencjalni najemcy musieli dostarczyć jeszcze komplet dokumentów. Przez cały ten czas urząd był przygotowany także na zainteresowanych, którzy woleli osobiście skonsultować się ze specjalistami w trzech punktach informacyjnych, co znacznie ułatwiło sprawę

– mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Mowa o 172 mieszkaniach, które wybudowano przy ul. Puszczyka w Kaczych Bukach.

To sześć czterokondygnacyjnych budynków. Przyszli najemcy mieli do wyboru mieszkania od 1- do 5-pokojowych. Mogli również zdecydować się na opcję najmu, a także najmu z dojściem do własności w różnych okresach – 15, 20, 25 lub 30 lat. Ponadto od stycznia 2019 roku niżej uposażonym najemcom będą przysługiwać również dopłaty do czynszów najmu, w tym również najmu z opcją dojścia do własności.

A teraz nastąpi weryfikacja złożonych dokumentów, czy wnioskujący dostarczyli komplet dokumentów i oświadczeń, posiadają zdolność czynszową, a także przydzielić punkty zgodnie z uchwałą Rady Miasta.

 

Facebook Comments

Powiązane tematycznie

II LO w Gdyni wyróżnione w programie Walk4Life

Redakcja

Wybory do rad dzielnic – informator dla kandydata

Homo Politicus

Międzynarodowy Dzień Kota

Eko Animals

Wpisz komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej Akceptuję Wyjaśnienie