ZSO nr 6 przy Hallera 9 // mat. prasowe
Informacja prasowa Przepisy i zarządzenia Redakcja poleca Z Gdyni

Zajęcia w ZSO nr 6 zawieszone do 6 listopada

Prezydent Gdyni, na wniosek dyrektora placówki, wyraził zgodę na zawieszenie, od 26 października do 6 listopada 2020, zajęć szkolnych w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 6 przy ul. gen. J. Hallera 9 w Gdyni. Wniosek podyktowany był utratą możliwości dalszego funkcjonowania z powodu obecnej sytuacji epidemicznej. Decyzja, choć bardzo trudna, jest jedyną, jaka może zagwarantować bezpieczeństwo, nie tylko w wymiarze epidemicznym, uczniom, nauczycielom i pracownikom administracyjnym tej placówki.

W ZSO Nr 6 dyrekcja oraz cały personel z dużą starannością realizowali protokoły bezpieczeństwa. Przestrzegano regulaminu i wdrażano rozwiązania organizacyjne, które miały się przyczynić do obniżenia zagrożenia. Niestety okazało się, że choć dyrekcja szkoły i miasto uczyniły wszystko, co wolno im było w granicach prawa zrobić, było to niewystarczające wobec fali zakażeń.

Od tygodnia szkoła pracuje w bardzo trudnych warunkach organizacyjnych. 17 nauczycieli i 5 pracowników obsługi jest na zwolnieniu lekarskim. Wśród nieobecnych osób – 3 nauczycieli i 2 pracowników obsługi ma stwierdzone zakażenie koronawirusem. W całej szkole uczy się 276 uczniów, 60 z nich jest na kwarantannie, a 53 nieobecnych.

Przy takim stanie kadrowym szkoła nie jest w stanie zapewnić zastępstw za nieobecnych nauczycieli, ani opieki dla dzieci w świetlicy. Oprócz ryzyka dalszego szerzenia się wirusa, występują zwyczajne zagrożenia związane z niedostateczną opieką oraz naruszeniami przepisów BHP, w tym czasu pracy nauczycieli i innych pracowników.

Ta przykra sytuacja dobitnie wskazuje, że w obecnych warunkach – faktycznych i legislacyjnych – pomimo najlepszych chęci i najwyższej staranności, nie da się zagwarantować ciągłej pracy szkół.

O rozwoju sytuacji w ZSO nr 6 będziemy informować na bieżąco. Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wszystkim chorym składa życzenia szybkiego powrotu do zdrowia, a całej wspólnocie szkoły – spokoju i siły ducha w tych trudnych czasach.

fot.  ZSO nr 6 przy Hallera 9 // mat. prasowe

Autor: Magdalena Śliżewska // UM GDYNI

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie