Przetargi odbędą są w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, aby zachować bezpieczną odległość, fot. PPNT Gdynia
Biznes

Zainwestuj w miasto – teraz w PPNT

Od teraz przetargi na zakup miejskich nieruchomości będą prowadzone w nowej, bezpiecznej formule. Już 19 czerwca najbliższy przetarg, który odbędzie się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Zmiana miejsca zapewni wszystkim zainteresowanym inwestycjami w miejskie grunty bezpieczną odległość.

Sala w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia okazała się najlepszą lokalizacją do przeprowadzania przetargów na miejskie nieruchomości zgodnie z nowymi wytycznymi sanitarnymi. Pandemia koronawirusa sprawiła, że od teraz zainteresowani kupnem któregoś z miejskich gruntów będą mogli wziąć udział w postępowaniu w auli C budynku nr 3 – w części działającej jako centrum konferencyjne.

Najbliższy przetarg na nowych zasadach już w tym tygodniu – w piątek, 19 czerwca. Na nowych nabywców czeka łącznie 13 nieruchomości należących do miasta, które znajdują się m.in. na Pogórzu, Oksywiu czy Chwarznie-Wiczlinie. Lista nieruchomości jest dostępna tutaj.

– Udało się wypracować formułę prowadzenia przetargów, która pozwoli na zachowanie maksymalnego bezpieczeństwa. Idealnie nadawał się do tego nasz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, którego centrum konferencyjne zapewnia odpowiednią przestrzeń. To szczególnie istotne, aby podczas obowiązywania restrykcji sanitarnych zapewnić bezpieczne i płynne funkcjonowanie miasta w pełnym zakresie. Od samego początku pandemii szukamy dobrych rozwiązań i takie przygotowaliśmy także tym razem – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

W dniu przetargu przed salą będą czekać dwa stanowiska z jednorazowymi środkami ochrony osobistej – maseczkami oraz rękawiczkami. Są one bezpłatne. Przed wejściem na salę należy zdezynfekować ręce, używając udostępnionych środków dezynfekcyjnych. Ruch uczestników na sali będzie jednokierunkowy. Zostaną wyznaczone osobne wejście oraz wyjście z sali. Miejsca, które będzie można zajmować zostaną oznaczone tak, aby zapewnić bezpieczny dystans pomiędzy uczestnikami przetargu.

W sali należy mieć zakryte usta i nos, a odległość między osobami przemieszczającymi się nie może być mniejsza niż dwa metry – wynika to z Rozporządzenia Rady Ministrów z 2 maja 2020 roku – Dz.U.2020.792 z dnia 2 maja 2020 roku.

Przetargi będą odbywać się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni przy al. Zwycięstwa 96/98 do odwołania.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie