Kultura Redakcja poleca

Zagraj w bajce „Marysia ma Rysia”

Bajkę "Marysia ma Rysia" będzie można oglądać w Gdyńskim Centrum Kultury od 27 kwietnia // fot. Dominik Werner
Bajkę "Marysia ma Rysia" będzie można oglądać w Gdyńskim Centrum Kultury od 27 kwietnia // fot. Dominik Werner

Gdyńskie Centrum Kultury przygotowuje bajkowy i muzyczny spektakl dla dzieci „Marysia ma Rysia”. W związku z tym ogłasza casting. Poszukiwani są aktorzy, którzy wcielą się w sześcioletnią dziewczynkę i zwierzątka morskie. Chętni mogą przesyłać swoje zgłoszenia już teraz. Przesłuchanie odbędzie się 6 marca. 

Na casting mogą się zgłaszać zarówno zawodowi aktorzy, jak i studenci kierunków aktorskich. Są jednak pewne warunki. Kandydaci muszą bardzo dobrze śpiewać. Wymagana jest też dyspozycyjność od 1 do 28 kwietnia oraz od 30 maja do 1 czerwca br.

Poszukiwana jest aktorka o dziewczęcych rysach twarzy do roli rezolutnej sześciolatki Marysi oraz aktor do tzw. swinga. Będzie on musiał wcielić się w dwie role męskie: ryby i zwierzątka morskiego.

Spektakl „Marysia ma Rysia” wyreżyseruje Agnieszka Płoszajska. To bajka muzyczna dla dzieci.

– Jest skierowana do najmłodszych widzów – dzieci od 3 roku życia. Opowiada o tym, że przyjaciela możemy spotkać w najmniej spodziewanym momencie i miejscu. A to, o czym marzymy, nie zawsze jest tym, czego potrzebujemy. Będzie kolorowo, muzycznie i wesoło. Zapraszamy od 27 kwietnia do Gdyńskiego Centrum Kultury – mówi Patrycja Łukaszewska z Gdyńskiego Centrum Kultury.

Zgłoszenia na casting w postaci CV należy przesyłać, do 28 lutego, na adres: p.lukaszewska@gck.gdynia.pl.

Przesłuchanie odbędzie się 6 marca o godz. 16.00 w Gdyńskim Centrum Kultury.

Magdalena Czernek/UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Zawody przyszłości – Koduj z Gigantami!

Redakcja

Ziemia Obiecana

Piotr Sobolewski

Kalendarz wyborczy

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie