Na sygnale

Z promilami za kierownicą

24.04.2019 policjanci z gdyńskiej drogówki kontrolowali autokar, którym na wycieczkę szkolną miały wyjechać dzieci ze szkoły podstawowej. W trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy autokaru okazało się, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania alkomatem wskazał 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci uniemożliwili 38-letniemu kierowcy dalszą jazdę oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Dalsze czynności w sprawie prowadzone będą przez funkcjonariuszy ogniwa wykroczeń z gdyńskiej komendy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkohol mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny.

Policjanci apelują do wszystkich osób posiadających wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, który ma przewozić dzieci lub stanu trzeźwości jego kierowcy o przekazywanie informacji do jednostek policji. W każdym przypadku taki pojazd i jego kierowca zostaną sprawdzeni przez policjantów przeszkolonych do tego typu zadań. Ujawnienie poważnych usterek pojazdów lub niedopuszczenie do jazdy kierowcy, który wcześniej spożywał alkohol może zapobiec zdarzeniom tragicznym w skutkach.

na podstawie: KMP w Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie