Na sygnale

Z promilami za kierownicą

Z promilami za kierownicą

24.04.2019 policjanci z gdyńskiej drogówki kontrolowali autokar, którym na wycieczkę szkolną miały wyjechać dzieci ze szkoły podstawowej. W trakcie badania stanu trzeźwości kierowcy autokaru okazało się, że znajduje się on w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania alkomatem wskazał 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci uniemożliwili 38-letniemu kierowcy dalszą jazdę oraz zatrzymali jego prawo jazdy. Dalsze czynności w sprawie prowadzone będą przez funkcjonariuszy ogniwa wykroczeń z gdyńskiej komendy.

Za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkohol mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny.

Policjanci apelują do wszystkich osób posiadających wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, który ma przewozić dzieci lub stanu trzeźwości jego kierowcy o przekazywanie informacji do jednostek policji. W każdym przypadku taki pojazd i jego kierowca zostaną sprawdzeni przez policjantów przeszkolonych do tego typu zadań. Ujawnienie poważnych usterek pojazdów lub niedopuszczenie do jazdy kierowcy, który wcześniej spożywał alkohol może zapobiec zdarzeniom tragicznym w skutkach.

na podstawie: KMP w Gdyni

Powiązane tematycznie

Komunikat MSWiA w sprawie działań Straży Granicznej w gdańskim porcie

Redakcja Morska

Gdyńska policja ma nowego komendanta

Redakcja

Odpowiedzą za groźby karalne i uszkodzenie samochodu

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie