Przepłynęli 18 kilometrów z Oksywia na cypel helski
Redakcja poleca Sport Za miedzą

Przepłynęli 18 kilometrów z Oksywia na cypel helski

Piotr Biankowski – rumianin, którego pasją jest lodowe pływanie – przepłynął Zatokę Pucką wpław z Gdyni do Helu. W 18-kilometrowej przeprawie z Oksywia na cypel helski Piotrowi Biankowskiemu towarzyszyła Wiktoria Lewandowska.

Zimowi pływacy podjęli się wyzwania w niedzielę 19 lipca. Tego dnia temperatura wody wynosiła 19 stopni Celsjusza, a temperatura powietrza sięgała 24 stopni, dlatego też użycie neoprenowych pianek nie było konieczne. Pływacy wystartowali o godzinie 5:27, a zakończyli wyprawę około 11:30.

Z łodzi asekurującej pływaków wspierali: Beata Zwolińska i Mateusz Pawełkiewicz. W przypadku tak długich przepłynięć kluczowe jest bowiem odżywianie, a wychodzenie na łódkę czy nawet jej dotykanie jest niedozwolone.

Wyprawa była elementem przygotowań do przepłynięcia kanału La Manche oraz maratonu pływackiego, który odbędzie się 6.09.2020 w Alpach – Wörthersee Swim Austria.

Fot. Sikorafoto

mat. prasowe UM Rumi

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie