Image default
Z Gdyni

Wybierają Europę! Uczniowie i uczennice z Gdyni na Paradzie Schumana

11 maja o godzinie 12:00 z ul. Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie wyruszy coroczna Parada Schumana, kolorowy korowód zwolenników integracji europejskiej. W wydarzeniu w ramach projektu „Wybieram swoją Europę” wezmą udział uczniowie i uczennice z III liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Gdyni.

Parada Schumana to proeuropejskie obywatelskie zgromadzenie, organizowane przez Fundację Schumana już po raz dziewiętnasty. – W tym roku chcemy szczególnie podkreślić, że przynależność Polski do UE gwarantuje nam szereg korzyści. Nie tylko w szerszym kontekście społeczno – politycznym i gospodarczym, ale i codziennym życiu każdego z nas.  –  zwraca uwagę Rafał Dymek, dyrektor Fundacji Schumana. – Dlatego tak ważne dla nas jest, aby tego dnia, bez względu na partyjne zamiłowania uczestników Parady, wspólnie zamanifestować nasze poparcie dla członkostwa Polski w Unii Europejskiej. – dodaje. 

 

Parada Schumana/fot. facebook.com/FundacjaSchumana/              

Parada Schumana rozpocznie się o godzinie 12:00 na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Miodowej, a zakończy w Miasteczku Schumana, które będzie miejscem spotkań i dyskusji o tematach europejskich, wymiany doświadczeń i informacji podanych w atrakcyjny i interaktywny sposób. W Miasteczku zaprezentują się najciekawsze inicjatywy organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych działające na rzecz integracji europejskiej.

facebook.com/FundacjaSchumana
facebook.com/FundacjaSchumana

Parada Schumana jest manifestacją obywatelską, jej intencją nie jest promocja jakiejkolwiek partii politycznej.

http://schuman.pl/parada-schumana/

https://www.facebook.com/events/271997300406539/ .

 

Katarzyna Szajdek                                                                    

Polska Fundacja im. Roberta Schumana

 

Powiązane tematycznie

Gdynia na szczycie UNICEF

Redakcja

Dzień Otwarty Ciapkowa

Redakcja

Tak głosowali gdynianie

Homo Politicus

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie