Polityka Redakcja poleca Z kraju

Wzywamy panią Krystynę Pawłowicz do złożenia urzędu

Krystyna Pawłowicz w miniony weeknd pojawiła się w hotelu Malinowy Zdrój i to pomimo obostrzeń związanych pandemią koronawirusa, a jej obecność wyszła na jaw z powodu awarii do jakiej doszło w tym ośrodku wypoczynkowym. Odnosząc się do informacji o swoim pobycie w hotelu Malinowy Zdrój, była posłanka PiS zaprzeczyła, jakoby z powodu pożaru została ewakuowana z tego ośrodka przez Służbę Ochrony Państwa.

W Polsce rządzonej przez PiS jedni muszą stosować się do pewnych zasad i reguł, a innych te zasady nie muszą obowiązywać. Hotele są pozamykane z powodu epidemii koronawirusa, ale jak widać nie dla wszystkich. Pani Pawłowicz pluska się przyhotelowym basenie, pani Emilewicz jeździ sobie na narty, Girzyński wpycha się bez kolejki po szczepionkę.

Zgodnie z art. 18. ustawy o statusie sędziego wzywamy panią Krystynę Pawłowicz do tego, aby zrzekła się urzędu sędziego Trybunału Konstytucyjnego, reguły związane z obostrzeniami powinny obowiązywać wszystkich bez wyjątku! Jeżeli w pani Pawłowicz pozostał choć odrobinę moralności, to sama zrezygnowałaby z pełnionej funkcji.

Żądamy od szefa MSWiA odpowiedzi na następujące pytania, związane z ochroną przez SOP osób związanych z obozem władzy. 

  • Co robiła pani Krystyna Pawłowicz w Malinowym Hotelu w towarzystwie Służby Ochrony Państwa, kogo chronili tam funkcjonariusze tej służby? Zgodnie z ustawą SOP nie ma prawa ani obowiązku ochraniać sędziów Trybunału Konstytucyjnego. 
  • Czy pani Krystyna Pawłowicz była ewakuowana z hotelu przez limuzynę SOP-u? 
  • Jeżeli tak się stało, to jakie jest uzasadnienie objęcia ochroną pani Krystyny Pawłowicz, skoro żadne pełnione przez nią funkcje publiczne, nie stanowią podstawy do objęcia jej tego typu ochroną?
  • Ile w skali jednego miesiąca oraz ujęciu rocznym wynosi koszt objęcia ochroną SOP-u pani Krystyny Pawłowicz? 
  • Czy inni sędziowie TK również korzystają z takiej ochrony i ile to kosztuje?
  • Prosimy również o przesłanie pełnej listy osób, które podlegają ochronie przez Służbę Ochrony Państwa według stanu na dzień 8 lutego 2021 r. oraz przedstawienie rocznego kosztu takiej ochrony. 

 

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x