fot. JF. Wójcik/ świat, który odchodzi
fot. JF. Wójcik/ świat, który odchodzi
Polityka Redakcja poleca Wywiady

Wywiad z …: pojedynek na kłonice

Rozmowa z Józefem Franciszkiem Wójcikiem, niezrzeszonym kandydatem na Senatora RP

Czesław Mikołajew: Panie Kapitanie, cała Polska żyje najnowszą aferą dotycząca prominentnego polityka PiS, czyli nowo wybranego prezesa NIK

Józef Franciszek Wójcik: – Aferami powinna zajmować się prokuratura. Mnie pasjonują obecnie rozgrywki naszych siatkarzy. A tak na marginesie; – drzewiej w pojedynkach plemiennych szczękała broń, a obecnie w plemiennych walkach obowiązuje obrzucanie się błotem i oblewanie pomyjami.

C.M: W przedstawionym materiale telewizyjnym niedwuznacznie pojawia się wątek półświatka kryminalnego, czy mamy już mafię w klasycznym wydaniu?

JFW: – Wątpię, by harcowników z wiadrami błota można było porównać do mafii.

C.M: Międzynarodowy Strajk Klimatyczny, czy my dorośli, dorośliśmy już aby zmierzyć się z tym tematem? Czy nie jest za późno?

JFW: – Lepiej późno, niż wcale. Ostatnie badania potwierdziły, że zmiany klimatyczne zachodzą szybciej niż przewidywano. Dobrze, że ten problem jest coraz bardziej dostrzegany i że cały świat stara się z nim zmierzyć.

C.M: Ostatnio konwencja goni konwencję, partie prześcigają się w obietnicach, PiS przedstawiło pakiet dla przedsiębiorców. Eksperci czarno prorokują, a Pan, jak sądzi?

JPW: – Szeroko odniosłem się do tego na mojej stronie internetowej jfwojcik.prv.pl w folderze Aktualności. Mieszkańcom Gdyni i powiatu puckiego obiecałem tam w programie wyborczym kwotę nie do przebicia i na pewno bardziej pewną. Zaletą tej mojej propozycji jest to, że nie będzie to z czyjejś kieszeni, że nie spowoduje inflacji, a wręcz odwrotnie. Po prostu same superlatywy i świetlana przyszłość dla moich wyborców! W spadku od Onufrego Zagłoby otrzymałem bowiem nie tylko Inflanty, ale również Niderlandy. Testament jest prawomocny więc po sprzedaży lub oddaniu w lenno tych bogatych ziem pieniędzy wystarczy, by każdy pracujący w Gdyni i w powiecie puckim otrzymał stały dodatek do pensji 10. 000 zł, a emeryci dodatkowo po 5.000 zł każdego miesiąca….

C.M: Lewica wreszcie zaczęła swoją kampanię i to w Gdyni. Jakie mają szanse wyborcze, tym bardziej, że ustalanie list wyborczych spowodowało w ich szeregach niesnaski i rozczarowanie (delikatnie mówiąc). Ktoś ukuł nawet takie powiedzenie: ,,łączą się aby podzielić” Czy jest nam jeszcze potrzebna lewica?

JPW: – Ludzie mają prawo do własnych poglądów, a ja „nie uważam za drania tego, który jest innego zdania”. Nigdy nie utożsamiałem się z żadną partią, bo w każdej można znaleźć plusy i minusy. W ocenie drugiej osoby nie kieruję się ani jego wiarą, ani przekonaniami, lecz tym, czy jest porządnym i uczciwym człowiekiem. Porozumienia lewicy i PO zupełnie nie rozumiem.

C.M: No a teraz o Koalicji Obywatelskiej, czyli o rozszerzonej Platformie, czy ich postulaty łagodzące rozrzutność wyborczą PiS-u (mającą już swoją nazwę internetową ,,srebrniki Kaczyńskiego”) trafią do wyborców?

JPW: Jak mogą trafić, skoro najpierw krytykują, a potem jeszcze przebijają, by dać więcej. To jest to, o czym już mówiłem – ja za sprawą Zagłoby wszystkich ich przebijam.

C.M: Małgorzata Kidawa-Błońska na premiera, to to był dobry pomysł i czy nie za późno?

JPW: – To jest po prostu deser po obiedzie.

Józef Franciszek Wójcikkomandor rez., kpt. ż. w., mgr inż., prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Gdańsk, dziennikarz, podróżnik.

Czy coś pominąłem?

Znalazłoby się jeszcze dużo, dużo więcej i to jest na mojej stronie jfwojcik.prv.pl w folderze „ O sobie”. Kiedyś byłem sportowcem – biegałem na średnie i długie dystanse i startowałem nawet w mistrzostwach Polski. Byłem instruktorem wychowania wodnego. Jak pisała pomorska prasa: „Góral, który napisał historię Kaszub” . Ten pogmatwany życiorys to: Kresowiak z pochodzenia, Góral z urodzenia, Kaszuba z wyboru.

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie