Polityka Z kraju

„WYROK NA KOBIETY” JEST WADLIWY! SKŁADAMY DONIESIENIE DO PROKURATORY

22 października 2020 r wydano orzeczenie, iż przesłanka dopuszczająca legalną aborcję z przyczyn embriopatologicznych jest sprzeczna z Konstytucją. W składzie orzekającym brały udział osoby, które nie są sędziami Trybunału Konstytucyjnego, ponieważ zostały wybrane już na obsadzone stanowiska sędziowskie, zatem sędziami być nie mogą. Dlatego też to orzeczenie jest obarczone poważną wadą prawną, która w normalnej sytuacji powodowałaby nieważność tego postępowania. 

Podczas prac nad tym orzeczeniem zostały również naruszone ważne procedury: zasada niezawisłości sędziowskiej oraz zasada trójpodziału władzy. Udział w pracach posłanki Krystyny Pawłowicz oraz posła Stanisława Piotrowicza łamie zasady bezstronności i niezawisłości, ponieważ ci byli parlamentarzyści wielokrotnie brali udział w inicjatywach dotyczących zakazu aborcji oraz głosowali w tej sprawie, a zatem są stroną w tej sprawie. Samo uzasadnienie do orzeczenia z 22 października 2020 r. jest wadliwe, ponieważ zostało przyniesione do Trybunału nie wiadomo przez kogo, co potwierdził sędzia Wyrembak w swoim uzasadnieniu.

Wszystkie te czyny wyczerpują znamiona artykułu 231 Kodeksu karnego, z związku z czym składamy zawiadomienie do prokuratury na panią Julię Przyłębską, która przekroczyła swoje uprawnienia.

https://klub-lewica.org.pl/

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x