Hanna Gill-Piątek
Polityka Z kraju

Wybory Rzecznika Praw Obywatelskich

Rzecznika Praw ObywatelskichJutro o 13:00 zbierze się Trybunał Konstytucyjny, który podejmie postanowienie o dalszych losach Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

fot. rpo.gov.pl
fot. rpo.gov.pl

W tej chwili Adam Bodnar skończył już swoją kadencję, ale nie mamy żadnego nowego rzecznika, w związku z tym on dalej pełni swoją funkcję. Teraz, ponieważ TK właściwie w pełni podporządkowany jest już Prawu i Sprawiedliwości, negatywny dla Adama Bodnara wyrok oznaczałby, że nie będziemy mieli osoby, która będzie dbała o nasze prawa w czasie rozwijającej się pandemii.

Przypomnę, że 68 art. Konstytucji mówi o tym, że władza powinna zapewniać nam ochronę przed epidemią. I nie będzie osoby, która będzie, w niezależny sposób mogła wytykać tej władzy zaniedbania w tej kwestii albo rozliczać ją z bieżących działań.

Dlatego tak ważne jest, żebyśmy mieli cały czas osobę, która funkcję Rzecznika praw Obywatelskich będzie pełnić.

Dlatego też jutro będę głosowała za kandydaturą Zuzanny Rudzińskiej- Bluszcz, ponieważ równolegle z Trybunałem Konstytucyjnym będziemy zajmować się Rzecznikiem Praw Obywatelskich, tym razem kandydaturą nową w Sejmie. Jako Polska 2050 w pełni popieramy kandydaturę Zuzanny Rudzińskiej- Bluszcz na to stanowisko.

Hanna-Gill Piątek, posłanka Polska 2050

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie