fot. polskie radio 24
Felietony Polityka Redakcja poleca Z kraju

Wirus, którym zarażono Trójkę

Wirus, którym zarażono Trójkę, zbiera swoje żniwo nadal. Lista odchodzących dziennikarzy poraża, natomiast niezwykle rezonuje mi to, co napisał, również niestety odchodząc, Tomasz Rożek, którego poranne „Pytania z kosmosu” jako popularyzację nauki i wiedzy, uwielbialiśmy całą rodziną. Odchodzi, choć przyszedł w czasach „dobrej zmiany” i to dzięki niej. I mówi coś, co w obecnym ostrzale z okopów łatwo przeoczyć.

***
„Nie chcę, żeby mój wpis był używany do politycznych (partyjnych) rozgrywek czy żeby był argumentem w politycznym, najczęściej pustym i niszczącym nas wszystkich sporze. Jeżeli chcecie tak komentować, proszę, nie róbcie tego. Do Trójki z naukowymi treściami próbowałem się dostać wiele razy. Przed tzw. Dobrą Zmianą słyszałem jednak, że dla kogoś kto pisze dla Gościa Niedzielnego, w Trójce nie ma miejsca (to samo słyszałem zresztą nie tylko w Trójce). Moje pomysły zaczęły się podobać, gdy zniknęła szklana ściana, ściana, której wielu nie chciało widzieć. Ściana, której nigdy nie powinno być. Dzisiaj też jest. W innym miejscu, ustawiona przez inne osoby. Nie mam pamięci muszki owocówki. Wielu dzisiaj ma. Nie ma tych dobrych kiedyś, i tych złych dzisiaj (albo odwrotnie). Jeżeli ktoś tak opisuje rzeczywistości, nie ma pojęcia o czym mówi. Albo po prostu kłamie. I to dotyczy zarówno Polskiego Radia jak i Telewizji Polskiej. Media publiczne powinny być perłą w koronie. Powinny pilnować standardów, powinny być transparentne i rzetelne. Dzisiaj często są labiryntem szklanych ścian, w którym świetnie radzą sobie tylko ci, którzy te ściany ustawiali. Wiem o tym. Kiedyś było tak samo. Tylko ściany stały w innych miejscach”.
Tu całość wpisu, który bardzo polecam. https://www.facebook.com/134221140096632/posts/1410700855781981/
https://www.facebook.com/zmudatrzebiatowski

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie