Informacja prasowa Z kraju

Wirtualny Dzień Otwarty Wojskowej Akademii Technicznej

W najbliższą sobotę 20 czerwca od godz. 11:00 zapraszamy na Wirtualny Dzień Otwarty Wojskowej Akademii Technicznej. Termin rejestracji na studia wojskowe mija 30 czerwca 2020 r. Dla kandydatów na kierunki cywilne I stopnia termin rejestracji kończy się 21 sierpnia.

Wojskowa Akademia Techniczna jest nowoczesną uczelnią publiczną, która kształci studentów wojskowych i cywilnych. Pełni wiodącą rolę w przygotowaniu wysokiej klasy specjalistów dla Sił Zbrojnych. Studentom wojskowym, kandydatom na oficerów WAT oferuje jednolite studia magisterskie w ramach 11 atrakcyjnych kierunków. Ich programy kształcenia zostały dostosowane do potrzeb sił zbrojnych, a tok studiów wzbogacony o specjalistyczne praktyki w wojskowych centrach szkoleń, jednostkach wojskowych i instytucjach naukowo-badawczych na terenie całego kraju. Absolwenci po ukończeniu studiów wojskowych otrzymują dwa dyplomy: tytuł magistra inżyniera oraz patent oficerski i mianowanie na stopień podporucznika. Mają też zapewnioną pracę jako żołnierze zawodowi. Student studiów wojskowych jest powoływany do służby kandydackiej i tym samym – od pierwszego dnia studiów staje się żołnierzem w czynnej służbie wojskowej.

Za wyborem studiów wojskowych przemawiają mocne argumenty:

  • od 1200 zł miesięcznie na I roku – bez podatku – kwota rośnie z kolejnym rokiem studiów, osiągnięciami, stopniami wojskowymi – do 2600 zł na V roku,
  • bezpłatna nauka, zakwaterowanie i wyżywienie,
  • bezpłatna opieka medyczna,
  • bezpłatne umundurowanie, książki i pomoce naukowe,
  • bezpłatny dostęp do obiektów np. strzelnice, trenażery, symulatory, baseny, siłownie,
  • bezpłatny dostęp do specjalistycznych szkoleń i kursów np. skoczka spadochronowego
  • wykształcenie niedostępne na rynku cywilnym, certyfikaty, nagrody i stypendia zagraniczne,
  • dostęp do programu Erasmus+,
  • zniżka 78% na bilet PKP,
  • 100% gwarancji zatrudnienia w wojsku.

Studia cywilne prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym na ponad 20 kierunkach i około 60 specjalnościach. W Szkole Doktorskiej uczelni studia i badania naukowe mogą realizować studenci wojskowi i cywilni.

Znakomicie przygotowana kadra naukowo-dydaktyczna zapewnia wysoką jakość kształcenia a bogate zaplecze laboratoryjne oraz nowoczesna infrastruktura Akademii gwarantują studia na najwyższym poziomie. Absolwenci Wojskowej Akademii Technicznej są dobrze przygotowani w swoich specjalnościach i doskonale radzą sobie na rynku pracy.

Wojskowa Akademia Techniczna jest uczelnią otwartą i przyjazną dla studentów. Współpracuje z innymi uczelniami akademickimi, ośrodkami naukowo-badawczymi i renomowanymi firmami w kraju i za granicą. W Akademii działa ponad 40 organizacji i kół naukowych, w których podchorążowie i studenci mogą rozwijać swoje pasje. Dobrze zorganizowany kampus akademicki z zespołem domów studenckich i nowoczesnych obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz atrakcyjna lokalizacja, blisko centrum Warszawy, ale w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego, to duży atut Wojskowej Akademii Technicznej.

Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie internetowej uczelni: www.wat.edu.pl

WAT

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie