Na zdjęciu Tomasz Smiatacz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego // fot. Sławomir Okoń
koronawirus Z Gdyni

Warto rozmawiać. Jak rozpoznać odczyny poszczepienne?

Część działań związanych ze szczepieniami mamy już za sobą. Niektórzy otrzymali pierwszą dawkę preparatu, inni przyjęli obie. Liczba oczekujących na swoją kolej wciąż jest pokaźna. Boimy się tego, czego nie znamy, ale eksperci – np. lekarze chorób zakaźnych – obserwują zaszczepione osoby i posiadają na ten temat wiedzę, którą chętnie się dzielą, rozwiewając wątpliwości.


W związku ze szczepieniami pojawia się wiele pytań, na które warto poszukać odpowiedzi. Bo to one są kluczem do tego, aby rozwiać wątpliwości i lepiej przygotować się na działania związane ze szczepieniem. W tej chwili chyba najwięcej obaw budzą niepożądane odczyny poszczepienne. Co to takiego i jak można je rozpoznać?

Z dr. hab. Tomaszem Smiataczem, prorektorem ds. studenckich Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i wojewódzkim konsultantem chorób zakaźnych już po raz drugi rozmawia prezydent Wojciech Szczurek.

 
Na zdjęciu Tomasz Smiatacz, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego // fot. Sławomir Okoń
 
Autor: Magdalena Śliżewska // UMGDYNI

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x