Na sygnale Z Gdyni

Wandalizm w Gdyni nie popłaca

Czujne oko kamery monitoringu i szybka reakcja strażników miejskich pozwoliły na zatrzymanie wandali, którzy niszczyli ściany przejścia podziemnego na Wzgórzu św. Maksymiliana. Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowy wieczór, 15 marca. Sprawa została przekazana policji.


W poniedziałkowy wieczór czterech młodych mężczyzn postanowiło „ozdobić” przejście podziemne biegnące pod aleją Zwycięstwa i ul. Świętojańską przy stacji SKM Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana.

Namalowane srebrnym sprayem napisy – tzw. tagi – pojawiły się na niemal każdym wolnym skrawku ścian tunelu. Wandalom mogło zdawać się, że w pustym o tej porze przejściu pozostaną niezauważeni i unikną kary. Nic bardziej mylnego – całe zdarzenie rejestrowały umieszczone tam kamery miejskiego monitoringu.

Na miejsce natychmiast został wysłany patrol Straży Miejskiej. Funkcjonariusze nie zastali sprawców w tunelu, jednak operator monitoringu ustalił, że udali się oni w stronę skweru Plymouth. Przeszukując okolicę, strażnicy natrafili na grupę czterech młodych mężczyzn.

– Strażnicy ujęli mężczyzn i sprawdzili zawartość ich toreb. Znajdowały się tam różnego rodzaju spraye. Na miejsce został wezwany patrol policji, któremu przekazano sprawców. Ich czyn uznany będzie jako przestępstwo. Sprawą zajmą się teraz policjanci z redłowskiej komendy – tłumaczy Leonard Wawrzyniak ze Straży Miejskiej w Gdyni.

Mężczyznom grozi kara ograniczenia wolności bądź grzywna.

 fot. Przemysław Kozłowski

Autor: Paweł Kukla UM GDYNI

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x