Za miedzą

W Potęgowie powstanie Akademia przedszkolaka

Prawie milion złotych z Unii Europejskiej przeznaczonych zostanie na nowe wyposażenie oraz zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków. Do Akademii przedszkolaka uczęszczać będzie 148 dzieci z gminy Potęgowo.

 

To kolejny projekt związany z edukacją przedszkolną, który jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. 14 sierpnia 2019 r. umowę podpisał Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz Dawid Litwin, wójt gminy Potęgowo.

 

Akademia przedszkolaka

Dzięki temu projektowi wsparcie otrzyma 148 dzieciaków oraz 11 nauczycieli z przedszkola w Łupawie oraz oddziałów przedszkolnych w Skórowie i Potęgowie. – Takie projekty społeczne są bardzo ważne. Najmłodsi i ich edukacja to najlepsza inwestycja w przyszłość naszego regionu – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego Przedszkolaki będą mogły uczestniczyć w szerokiej gamie zajęć dodatkowych. Będą zajęcia przyrodnicze i z języka angielskiego. Wszystkie prowadzone będą w kreatywny sposób. Projekt przewiduje również lekcje plastyczne, kulinarne czy teatralne. – Wszystko to pomoże dzieciom rozwijać swoje zdolności i talenty.

Nie zapomniano również o dzieciach ze specjalnymi potrzebami. Na nich czekać będzie pomoc logopedyczna i zajęcia korekcyjne.  – Takie wsparcie i opieka pomogą zlikwidować barierę edukacyjną i pomogą dzieciom w kolejnych etapach nauczania – dodał marszałek Struk. Zorganizowane zostaną również pikniki, które będą świetną okazją do integracji całej przedszkolnej społeczności. Oprócz tego unijne dofinansowanie przeznaczone będzie na zakup niezbędnego wyposażenia edukacyjnego, zabawek oraz laptopów. Do tego na trzech gminnych placach zabaw pojawią się nowe urządzenia.

Cały projekt kosztować będzie ponad milion złotych. Dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie około 922 tys. zł.

Aleksander Olszak

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie