Publicystyka

W okresie zimowym punkty drive thru będą funkcjonowały w kontenerach modułowych

Zima zbliża się wielkimi krokami. W punktach poboru wymazu do testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 drive thru na terenie województwa pomorskiego zaangażowanych jest wielu pracowników placówek medycznych a także żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej z Gdańska i podległych jej batalionów z Malborka oraz Słupska.

Dla poprawy komfortu ich pracy i służby Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich rozpoczął proces przekształcania centrów diagnostycznych tak, aby mogły funkcjonować w warunkach zimowych. Oznacza to, że osoby pobierające wymazy będą mogły opuścić specjalne namioty w których do tej pory realizowali swoje zadanie i przenieść się do kontenerów modułowych, których najem wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia oraz środków ochrony osobistej finansuje Wojewoda Pomorski.

Funkcjonowanie centrów diagnostycznych COVID-19 drive thru, jest efektem współpracy Wojewody Pomorskiego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej, Wojsk Obrony Terytorialnej, Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach, Akademii Pomorskiej w Słupsku, Uniwersytetu Gdańskiego, Muzeum II Wojny Światowej, samorządu Gdańska oraz Chojnic.

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio osobiście pobierają wymazy w punkcie drive thru przy Szpitalu Specjalistycznym im. J.K. Łukowicza w Słupsku oraz zabezpieczają taki punkt funkcjonujący przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Korczaka w Słupsku.

Maciej Szalbierz

7 PBOT, Foto: 7 PBOT

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x