Ekologia Z Gdyni

W Gdyni o praktycznym wymiarze elektromobilności w miastach

Warsztaty na temat tego, jak konkretnie wdrażać politykę zrównoważonego transportu publicznego na poziomie miast, a także dyskusje o dostępnych  rozwiązaniach umożliwiających rozwijanie e-mobility w miastach i regionie, współpracy sektora prywatnego i publicznego w tym zakresie oraz o finansowaniu. Tak zapowiada się konferencja Urban E-Mobility Forum, która odbywać się będzie 14 i 15 listopada w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń i rozwiązań między polskimi miastami, zaproszonymi liderami elektromobilności w Europie oraz biznesem. Forum skierowane jest do:

  • Miast i lokalnych samorządów wdrażających politykę zrównoważonego transportu publicznego,
  • Firm dysponujących sprawdzonymi rozwiązaniami umożliwiającymi rozwijanie e-mobility na poziomie miast i regionów,
  • Organizacji pozarządowych i rządowych wspierających elektromobilność.

Wśród prelegentów pojawią się m.in: Elżbieta Bieńkowska, Komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług, Peter Vesterbacka, fiński wizjoner i przedsiębiorca, który opowie o koncepcje Mobility as a Sernice, Gerard Hellburg, program manager z Zero Emission Mobility, Dario Dubolino z Dyrekcji Generalnej ds. Transportu i Mobilności w Komisji Europejskiej, Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki oraz Michał Łakomski, pełnomocnik prezydenta Poznania ds. Smart City.

Konferencji towarzyszyć będzie gala wręczenia nagród liderom lokalnej e-mobilności w polskich miastach.

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Poland Today.

Miasto Gdynia jest partnerem strategicznym forum. Wśród partnerów znaleźli się: Komisja Europejska, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, PAIH, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Rozwoju, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Hydrogen Europe, Polityka Insight, Kongres Obywatelski, Ambasada Królestwa Niderlandów, miasto Gdynia, Fortum, Volvo, Solaris Rafako e-Bus.

Wydarzenie odbędzie się w języku polskim i angielskim. Udział jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja poprzez stronę wydarzenia: https://poland-today.pl/event/urban-e-mobility-forum-2019/.

Więcej informacji o wydarzeniu tu.

Autor: Marta Jaszczerska-Zawadzka//UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie