Ekologia Informacja prasowa Z Gdyni

W Gdyni kurier dostarczy paczki elektrycznymi rowerami cargo

W ramach projektu Europejskiej Współpracy Terytorialnej, Cargo Bikes in Urban Mobility (CoBiUM), DPD Polska podjęła kooperację z Urzędem Miasta Gdynia dotyczącą bezpłatnego udostępnienie dwóch elektrycznych rowerów cargo na potrzeby realizacji doręczeń przesyłek przez jednego z przewoźników DPDgroup na terenie miasta Gdynia. Zakup pojazdów finansowany jest ze środków programu Interreg Południowy Bałtyk.

Zgodnie z założeniami programu Cargo Bikes in Urban Mobility Miasto Gdynia udostępnia lokalnym przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym elektryczne rowery towarowe. Przykładem takiej współpracy jest wypożyczenie dwóch zeroemisyjnych pojazdów przewoźnikowi firmy DPD Polska. Usługi kurierskie z wykorzystaniem rowerów cargo realizowane będą na potrzeby oddziału miejskiego przy ul. Świętojańskiej 63.

Zarówno Urząd Miasta Gdynia jak i DPD Polska dążą do usprawnienia logistyki miejskiej i poprawy warunków życia mieszkańców miast. Elektryczne rowery cargo nie emitują żadnych gazów i zajmują znacznie mniej miejsca na ulicach czy parkingach. Działanie to wpisuje się w strategię CSR „DrivingChangeTM” DPDgroup, która jasno określa priorytety w rozwoju działań prospołecznych i ekologicznych. Nawiązując do jednego z tych priorytetów realizowanego pod hasłem „Przyjazna logistyka miejska”, DPDgroup wdraża efektywne i ekologiczne rozwiązania na ostatniej mili. DPDgroup postawiła sobie za cel osiągnięcie 30% ograniczenia emisji CO2 na przesyłkę do roku 2025 oraz zwiększenie liczby użytkowanych pojazdów niskoemisyjnych do 5000.

Wrong shortcode initialized

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie