W 150 dni dookoła świata // mat. prasowe
Morskie sprawy Redakcja poleca Z Gdyni

W 150 dni dookoła świata

W 150 dni samotnej żeglugi dookoła ziemi wypłynął Rafał Moszczyński. Rejs SOLO NON STOP 2019 rozpoczął w Gdyni. Samotna wyprawa ma być próbą pobicia rekordu jak i uczczenia wyczynu Henryka Jaskuły, który 40 lat temu, jako pierwszy Polak i trzeci żeglarz na świecie, samotnie, bez zawijania do portów okrążył Ziemię. Gdynianie mieli okazję pożegnać Rafała Moszczyńskiego w Marina Yacht Porcie.

Celem wyprawy jest pobicie rekordu prędkości samotnej żeglugi Gdynia – Gdynia trasą przez Przylądek Dobrej Nadziei, Przylądek Lewin oraz Przylądek Horn – okrążenie Ziemi w 150 dni bez zawijania do portów. Jednym z głównych założeń wyprawy jest to, aby spróbować pokonać tę samą trasę, którą wybrał Henryk Jaskuła. Plan ten zakłada wypłynięcie z Gdyni i kontynuowanie rejsu przez cieśninę Sund na Morzu Bałtyckim, Kanał La Manche zwany także Kanałem Angielskim, kierując się na wschód w stronę Kapsztadu, Australię, Nową Zelandię, Przylądek Horn i następnie z powrotem do Gdyni.

RAFAŁ MOSZCZYŃSKI – ZAWODNIK POL125 SZTORM REGATTA TEAM
– dwukrotny złoty medalista mistrzostw świata w klasie Micro w dywizji Cruiser i Racer (2010, 2011)
– zwycięzca regat Transatlantyk 2016
– uczestnik regat samotników Puchar Poloneza 2015
– wielokrotny medalista Długodystansowych Mistrzostw Polski i flotowych Mistrzostw Polski
– czterokrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Grand Prix Pucharu Polski klasy Micro.

Rejs na bieżąco można śledzić tutaj.

W 150 dni dookoła świata // mat. prasowe

W 150 dni dookoła świata // mat. prasowe
Autor: Justyna Bronk //UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie