Informacja prasowa Za miedzą

Ugoda w sprawie rozwiązania umowy na budowę fragmentu drogi na Pomorzu

fot. Trakcja PRKiI

Trakcja PRKiI i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zawarły przedsądową ugodę w sprawie rozwiązania umowy na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 224 na odcinku Godziszewo – węzeł autostrady A1 Stanisławie.

Zawarta przez strony ugoda jest przykładem dobrego rozwiązania wypracowanego w trudnej obecnie sytuacji na rynku budowlanymmówi Marcin Lewandowski prezes Trakcji PRKiI S.A. Ustalenia przewidują rozliczenie dotychczas wykonanych zadań i przygotowanie kolejnego etapu inwestycji. Dalsza realizacja umowy na warunkach cenowych sprzed 2017 roku przyniosłaby straty Zamawiającemu i Wykonawcy oraz wzajemną eskalację roszczeń. Obecne rozwiązania prawne nie dają Zamawiającym możliwości pełnej i szybkiej waloryzacji kosztów. Przeprowadzony proces rozmów i negocjacji jest modelowym i wzorcowym przykładem współpracy o chęci partnerskiego rozwiązania problemu – dodaje Marcin Lewandowski.

Strony porozumiały się co do odstąpienia od wzajemnych roszczeń, ponadto w ramach ustalonego ugodą wynagrodzenia Trakcja PRKiI wykona m.in. drobne roboty wykończeniowe i projektowe niezbędne do uzyskania decyzji ZRID. Takie rozwiązanie daje możliwość szybkiego ogłoszenia nowego przetargu i wyłonienia nowego Wykonawcy oraz eliminuje potencjalne straty po stronie Trakcji PRKiI S.A.

Informacja prasowa Trakcja PRKiI

Powiązane tematycznie

Zwierzęta też chcą mieć Święta!

Redakcja

Studenci-wynalazcy poszukiwani – nabór do konkursu do 25 stycznia

Redakcja

„Dwa światy” na Ołowiance: sztuka z niezwykłym przesłaniem

Kultura i rozrywka

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie