Informacja prasowa konkurs Kultura Za miedzą

Uczniowie z Pomorza wśród laureatów konkursu „Popisz się talentem”

Zakończyła się 3 edycja największego w Polsce konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych Popisz się talentem, organizowanego przez Wydawnictwo Nowa Era. Wzięło w nim udział ponad 1.300 dzieci z całego kraju! Opowiadania 30 laureatów konkursu zostały wydane w książce “Wielka księga marzeń”. Cały dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany Fundacji Mam Marzenie, a książkę można kupić już teraz w księgarni Nowej Ery.

 

Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie z Pomorza. Weronika Białk z Pucka oraz Antoni Kacprowicz z Gdańska to uczniowie szkół podstawowych, których opowiadania można będzie znaleźć w książce pokonkursowej.

 

W tegorocznej edycji Popisz się talentem uczniowie pisali opowiadania o wizycie w „Punkcie spełniania marzeń”. Temat przewodni jak zwykle przygotował pisarz Rafał Witek, który jest także stałym członkiem jury konkursowego. Opowiadania 30 laureatów konkursu – najmłodszych pisarzy w Polsce, zostały właśnie wydane w książce Wielka Księga Marzeń. Jest to nie tylko zbiór inspirujących i zwariowanych historii, ale także dowód na to, że dziecięca kreatywność i talent literacki nie mają granic. 

 

Opisać swoje marzenia… to tylko z pozoru łatwe zadane. W rzeczywistości jest to zadanie wymagające talentu literackiego najwyższej próby. Należy ominąć mielizny oczywistości, truizmy i banały. Należy niejako “z zewnątrz” spojrzeć na to, co w nas najbardziej osobiste, nierzadko też najbardziej ukryte. Wszyscy nosimy w sobie marzenia, ale ilu z nas zdobyłoby się na odwagę, aby o nich napisać? Ilu potrafiłoby to zrobić w sposób zajmujący dla czytelnika? Laureatom naszego konkursu ta sztuka się udała!komentuje Małgorzata Jankowska specjalista ds. PR i komunikacji w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Popisz się talentem. 

 

Wszystkie zwycięskie opowiadania zamieszczone w Wielkiej księdze marzeń zostały przepięknie zilustrowane przez twórców zajmujących się na co dzień tworzeniem oprawy graficznej książek dla dzieci – Daniela Włodarskiego, Monikę Różę Wiśniewską i Przemysława Szukaja.

 

W tym roku książka pokonkursowa została uzupełniona także o dodatkowy rozdział: Poradnik marzyciela, czyli od marzenia do spełnienia. Jest to wyjątkowy przewodnik, który w prosty sposób pokazuje, jak każde dziecko może przybliżyć się do realizacji swojego marzenia. Organizator konkursu zaprasza także wszystkie dzieci, by narysowały swoje marzenia i podzieliły się nimi z innymi – skany lub zdjęcia rysunków można wysyłać na adres – talent@nowaera.pl. Najciekawsze prace zostaną opublikowane na  stronie konkursowej.

****

Konkurs „Popisz się talentem” jest organizowany przez Wydawnictwo Nowa Era od 2017 roku. Daje on szansę na debiut literacki najmłodszym pisarzom. We wszystkich edycjach konkursu główną nagrodą dla laureatów jest publikacja zwycięskich opowiadań w prawdziwej książce – profesjonalnie zredagowanej i przepięknie ilustrowanej. W tym roku cały zysk ze sprzedaży książki zostanie przekazany na rzecz Fundacji Mam Marzenie, która spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. 

Informacja prasowa

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie