Polityka Za miedzą

Trzy oferty na molo – Karnowski mówi „nie”

Sopockie molo wróciło do miasta. Tajemniczy przetarg na jego „operatora” został odwołany. Nieznana pozostaje treść trzech ofert. Jako winnego fiaska przetargu prezydent kurortu Jacek Karnowski wskazuje premiera Morawieckiego. Z ustaleń Gazety Gdańskiej może wynikać, że jedna z ofert mogła być wyraźnie lepsza od dotychczas proponowanych. Prezydent Sopotu nie odpowiedział na pytanie o skład komisji przetargowej.

– W związku z dramatycznie pogarszającą się sytuacją epidemiczną, Prezydent Miasta Sopotu zdecydował o odwołaniu przetargu pisemnego nieograniczonego na dzierżawę na okres 10 lat nieruchomości gruntowej zabudowanej, stanowiącej własność Gminy Miasta Sopotu położonej przy Placu Zdrojowym 2a i 2b w Sopocie wraz z częścią drewnianą zwaną molem oraz Przystanią Jachtową – informuje nas urząd przy ul. Kościuszki i ustami swego szefa składa odpowiedzialność za odwołany przetarg na premiera Mateusza Morawieckiego:

– Sytuacja pandemiczna rozwinęła się tak bardzo, m.in. dzięki brakom zdecydowanych decyzji rządu, że dzisiaj nie jesteśmy w stanie zrealizować większości założeń, które określiliśmy w warunkach przetargu. Nie tylko miasto nie jest w stanie ich wyegzekwować, ale także wykonawca nie jest w stanie ich zrealizować. Wobec powyższego, postanowiliśmy, że molo pozostanie w zarządzie Gminy Miasta Sopotu
– mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu i pomost wraca do miasta.
– Do 23 kwietnia 2021 roku wstęp na pomost spacerowy jest bezpłatny. Prosimy jednak zachować szczególną ostrożność, gdyż z uwagi na trudne warunki atmosferyczne (opady, niskie temperatury, porywisty wiatr) drewniany pokład może być bardzo śliski!
– czytamy na stronie Kąpieliska Sopot molo.sopot.pl.

O użytkowanie jednego z najpopularniejszych obiektów rekreacyjno-imprezowych, wizytówkę kurortu, starało się trzech oferentów. Jednak, jak nas poinformowała Izabela Heidrich, odpowiedzialna w sopockim magistracie za komunikację z mediami, że owe trzy ofert na zaopiekowanie się wyjątkowym drewnianym pomostem nie były analizowane ani oceniane przez Komisję Przetargową:

– Przetarg został odwołany przed posiedzeniem Komisji w tej sprawie. Molo w chwili obecnej jest oddane w krótką dzierżawę do dnia 31 stycznia 2021 jednostce budżetowej MOSIR , a docelowo zostało wszczęte postępowanie, celem oddania Mola w trwały zarząd na rzecz tej jednostki, zgodnie z przepisami ustawy o gospodarce nieruchomościami – wyjaśniła rzecznik urzędu.

Opozycja nie bije na alarm:
Ogłoszenie odwołania przetargu, biorąc pod uwagę sytuację, i przekazanie molo MOSiR było rozsądne. Sytuacja była i jest niepewna – uważa radny Bartosz Łapiński (PiS).
Przy tej okazji radny zauważa:
Co do tej decyzji ma premier Morawiecki, szczerze nie wiem. Prezydent Karnowski wykorzystuje każdą sytuację by wejść w polemiki z rządem i w niego uderzyć. W tym samym formacie działania mieści się też jego list do prezydenta Andrzeja Dudy – dodaje Łapiński.

Chodzi o list sopockiego włodarza do prezydenta RP w sprawie „szykanowania” samorządów i gmin niechętnych obecnej władzy.

– Świąteczny czas, inny i dużo trudniejszy w dobie pandemii, to czas wyjątkowy. Czas wspólnoty, czas szczególnej troski o drugiego człowieka. Dlatego pozwalam się niepokoić Pana Prezydenta w imię obrony mieszkańców wielu polskich gmin i miast, w tym także Sopotu
 – napisał Jacek Karnowski.

Prezydent Sopotu pisząc do prezydenta RP, nie informuje Andrzeja Dudy, że mimo ubytku dochodów samorządu, jest wyrozumiały dla dotychczasowego dzierżawcy mola i umarza jego zobowiązanie. Sopoccy podatnicy nie mogą się natomiast dowiedzieć, co gminie Sopot chcieliby zaoferować jego nowi konkurenci. Dziwne że nie interesuje to opozycji?
ASG

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x