Kultura

Tracy Turnblad, Glon i Mała Inez poszukiwani

NBC's 'Hairspray Live!'/fot. hollywoodreporter.com
NBC's 'Hairspray Live!'/fot. hollywoodreporter.com

Teatr Muzyczny w Gdyni ogłasza ogólnopolski casting. Przygotowuje musical „Hairspray” i szuka odtwórców ról Tracy Turnblad, Glona, Małej Inez oraz tancerzy. Chętni mogą przesyłać swoje zgłoszenia już teraz. Przesłuchanie odbędzie się 4 marca.

Aktorzy, którzy podejmą wyzwanie będą musieli wykazać się umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi. Powinni także zapoznać się z charakterem i cechami osobowościowymi postaci, a te są charakterystyczne.

Tracy Turnblad to główna bohaterka musicalu. Biała, puszysta nastolatka. Znakomicie śpiewa i tańczy. Jest obdarzona naturalnym wdziękiem, temperamentem i optymizmem. Szczera, szalona i buntownicza.

Glon (Seaweed J. Stubbs) to czarnoskóry nastolatek, który świetnie śpiewa i tańczy. Jest pewnym siebie, kreatywnym indywidualistą i liderem grupy imigrantów. Podoba się dziewczynom.

Natomiast Mała Inez to siostra Glona. Czarnoskóra nastolatka (w wieku około 12 lat), utalentowana wokalnie i tanecznie. Jest marzycielką zdolną do poświęceń w imię przyjaźni. Sympatycznie bezczelna.

Każdy kandydat będzie musiał wykonać wskazany w ogłoszeniu o castingu utwór. Tytuły piosenek, podkłady muzyczne, nuty oraz wszystkie potrzebne informacje są dostępne tutaj.

Teatr poszukuje również ciemnoskórych tancerzy, którzy wcielą się w przedstawicieli grupy imigranckiej.

Zgłoszenia na casting w postaci CV w języku polskim lub angielskim należy przesyłać, do 28 lutego, na adres: hairspray@muzyczny.org.

Przesłuchanie odbędzie się 4 marca o godz. 12.00. Kandydaci są proszeni o zabranie stroju i obuwia do tańca.

Prapremiera musicalu „Hairspray” w Teatrze Muzycznym w Gdyni jest planowana na 7 września. Spektakl wyreżyseruje Bernard Szyc.

 

Powiązane tematycznie

„Terroryści” opanują Gdyńskie Centrum Kultury

Kultura i rozrywka

Planety nie oszalały. „Metamorfozy” PPSWA

Piotr Wyszomirski

IX Dzień Kreatywny Miejskich Hal Targowych

Redakcja

Wpisz komentarz

* By using this form you agree with the storage and handling of your data by this website.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej Akceptuję Wyjaśnienie