WOT pomoc Stradzyn
Pomoc i wsparcie Redakcja poleca Z kraju

Terytorialsi z Malborka przyszli z pomocą seniorom ze Straszyna

Żołnierze 7 PBOT i funkcjonariusze policji podczas wspólnego monitoringu przestrzegania kwarantanny zapukali do drzwi starszego małżeństwa przebywającego w izolacji w swoim mieszkaniu w Straszynie.

 

Ustalili, że 91-letni mężczyzna, oczekujący właśnie na test na obecność koronawirusa i jego 86-letnia niepełnosprawna żona, od momentu odosobnienia zostali zostawieniu bez opieki. Seniorzy skarżyli się, że nie wiedzą do kogo zwrócić się o pomoc w codziennych obowiązkach i brakuje im podstawowych produktów.

 

Żołnierze postanowili z własnych środków kupić małżeństwu najpotrzebniejsze rzeczy, jednocześnie zawiadomili o sytuacji Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Pruszczu Gdańskim. Przez kilka kolejnych dni terytorialsi opiekowali się seniorami ze Straszyna aż do chwili, kiedy pieczę nad nimi objął Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

Ta godna pochwały postawa pomorskich żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest doskonałym przykładem, jak podczas rutynowych zadań realizują oni jedną z najważniejszych misji WOT, jaką jest niesienie pomocy lokalnej społeczności.

Maciej Szalbierz

7 PBOT

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stary Kamasz
Stary Kamasz
07/11/2020 23:21

Gdyby nie wojsko, to by pewnie pomarli z głodu. Gdzie są służby powołane do tego typu działań. W tym pieprzonym niby katolickim kraju jedynie na WOJSKO można liczyć

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie