Zdjęcie z planu filmowego „Tak.Blisko” Marka Głuszczaka // fot. Hanna Nawrot
Kultura

„Tak.Blisko” z nagrodą na międzynarodowym festiwalu

Film dyplomowy absolwenta Gdyńskiej Szkoły Filmowej pt. „Tak.Blisko” Marka Głuszczaka został doceniony na międzynarodowym festiwalu filmowym Best Independents International Film Festival. Wygrał główna nagrodę w kategorii najlepszy film krótkometrażowy.

Na Best Independents International Film Festival prezentowane są najlepsze niezależne produkcje z całego świata. Można tam zobaczyć filmy z każdego gatunku, które trwają do 30 minut. Podczas festiwalowych seansów miłośnicy kina odkrywają ciekawe fabuły i kreatywne pomysły twórców.

Festiwal odbywa się dwa razy w roku – ma edycję zimową oraz letnią. W tegorocznej zimowej odsłonie doceniono polską produkcję – film „Tak.Blisko” w reżyserii Marka Głuszczaka. Otrzymał on nagrodę w kategorii najlepszy film krótkometrażowy.

„Tak.Blisko” to opowieść o dwudziestoletnim Franku. Chłopak musi w krótkim czasie spłacić zaległy czynsz. Aby szybko zarobić pieniądze, zatrudnia się w firmie, w której będzie musiał odnaleźć się w roli atrakcyjnych dziewczyn lub telefonicznych wróżek. Pewnego dnia Franek dowiaduje się też , że jego najemca skrywa smutną tajemnicę.

Autor: Magdalena Czernek / UM Gdyni

Wrong shortcode initialized

Powiązane tematycznie

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie