Szymon Hołownia w GdyniSzymon Hołownia w Gdyni
Szymon Hołownia w Gdyni
Polityka Z Gdyni

Szymon Hołownia w Gdyni

W sobotę w Gdyni Szymon Hołownia przedstawił swoje wystąpienie programowe zatytułowane „O pułapkach i szansach dla Polski“. Niezależny kandydat na prezydenta ocenił działania polityków sprawujących władzę i wskazał kierunki rozwoju dla Polski.

Na scenie towarzyszyła mu również jego żona Urszula Brzezińska-Hołownia. Tłumnie zebrani sympatycy, wolontariusze a także spacerujący po Skwerze Kościuszki mieszkańcy i turyści przyjęli ich z dużym entuzjazmem. Wszędzie powiewały biało- czerwone flagi oraz żółte symbole kampanii Szymona Hołowni wraz z hasłem „Głową i sercem zmienimy Polskę”.

Szymon Hołownia z Ulą w Gdyni
Szymon Hołownia z Ulą w Gdyni

„Rzeczpospolita to każdy jej obywatel i każda jej obywatelka. To ty jesteś Rzeczpospolitą, to Ty jesteś Polską! Państwo to człowiek. Człowiek to państwo. Mądre, silne, demokratyczne i solidarne państwo. Budowane głową, bo wymarzone sercem. Jak Gdynia”

Niezależny kandydat na Prezydenta RP podkreślił w swoim przemówieniu, że Polacy nie są skazani na wybór pomiędzy PIS a PO czy PO a PIS. To droga, która prowadzi donikąd. Głosowanie na kandydatów partyjnych to głosowanie na programy i ludzi którzy za tymi partiami stoją, a przecież każda z tych partii już rządziła, każda miała szansę na zmianę Polski, a efekty tych rządów sami możemy ocenić.

Szymon Hołownia proponuje inny sposób rządzenia, prezydenturę otwartą na ludzi, na dialog, na wymianę poglądów. On chce być Prezydentem ludzi, prezydentem z otwartą głową i sercem.

My naprawdę wiemy, jak to zrobić!

Gdynia. Ona uczy tego, czego przez wiele lat uczyło mnie moje zawodowe życie: że gdy ci mówią, że coś jest „niemożliwe” – po prostu idź i to zrób.

Pół roku temu, niedaleko, w Gdańsku, powiedziałem: OK, dość komentowania, idziemy zmienić Polskę. Mówili mi wtedy: w życiu nie zbierzesz ludzi. Mówili: będziesz jeździł po kraju i nikt nawet nie wyjdzie cię przywitać.

Mamy 13 tysięcy ludzi. Wszędzie witają nas tłumy.

Mówili: Nikt nie da ci pieniędzy na politykę. Dały setki tysięcy Polaków. Już ponad 6 milionów złotych.

Mówili: Nie zbudujecie programu. Wraz z zespołem ekspertów napisaliśmy taki program, jakiego żadna z partii nie była w stanie napisać przez 30 lat. To dobry program. Przecież widzę, jak go od nas teraz przepisują, aż miło.

Słuchajcie, my już wygraliśmy te wybory!

Przez tych kilka miesięcy dowiedliśmy, że Polacy umieją łączyć się, przyjaźnić się naprawdę – nie tylko wtedy, gdy pokażesz im wroga!

Za dwa tygodnie wybierzecie. Za dwa tygodnie wybierzemy.

A Polska to naprawdę nie jest dworzec, na którym stoją tylko dwa pociągi. Oba jadące w przeszłość. Kandydaci niby młodzi, niby nowi, ale to przecież nie o nich tu chodzi. Ich nie da się kupić bez pakietu partyjnego. Wybierając ich – wybierasz partie z ich jałowym sporem.

Słuchajcie, ten dworzec jest tylko w naszych głowach! Polska, którą widzę z okien Belwederu na kółkach nie tylko nie chce, ale nie musi nawet wybierać: 500 plus, czy demokracja. Droga w przyszłość, czy rozliczenie polityków PiS. Polityków, nie wyborców.

Za dwa tygodnie możesz mieć prezydenta, który powie ci to, co chcą usłyszeć, po czym wróci na polityczne salony, do swoich.

Albo wybierzesz takiego, który prezydenturę, nie tylko kampanię, spędzi z ludźmi. Wybierzesz Prezydenta ludzi. Prezydenta, który przez tych pięć lat pokaże wszystkim to, o czym wszyscy chyba już zapomnieli: Rzeczpospolita to nie firma. To nie partia. To nie pole bitwy.

Rzeczpospolita to każdy jej obywatel i każda jej obywatelka. Ty jesteś Rzeczpospolitą, to Ty jesteś Polską!

Państwo to człowiek. Człowiek to państwo. Mądre, silne, demokratyczne i zielone państwo. Solidarne państwo.

Budowane głową, bo wymarzone sercem.

Jak Gdynia. „ – powiedział w Gdyni Szymon Hołownia, niezależny kandydat na Prezydenta

Szymon Hołownia przy kamperze w Gdyni
Szymon Hołownia przy kamperze w Gdyni

Wizyta w Gdyni to kolejny przystanek trasy, którą Szymon Hołownia rozpoczął tydzień wcześniej pod Belwederem. Od piątku podróżuje po Pomorzu. Odwiedził Dziwnów, Rewal, Kołobrzeg i Koszalin. W sobotę spotkał się z Kaszubami w Kartuzach, a następnie prowadząc agitację ze swojego kampera przejechał przez Gdańsk i skierował się do Gdyni. W Niedzielę odwiedzi Mierzeję Wiślaną oraz Tczew.

Szymon Hołownia wsiadając do swojego kampanijnego kampera pod Belwederem rozpoczął podróż po całej Polsce, z zamiarem powrotu w miejsce startowe kampanii. Przez 21 dni kamper pokona ok. 5000 km, przejedzie przez 500 miejscowości i zatrzyma się w ponad 60 miastach. Do chwili obecnej „Belweder na kołach” odwiedził 40 miejscowości i przejechał 2200 kilometrów.

Wszystkie spotkania Szymona Hołowni z mieszkańcami cieszą się zawsze dużym zainteresowanie. Uczestnicy chętnie słuchają programu kandydata, zadają pytania i uczestniczą w dyskusjach. Odzwierciedleniem popularności kandydata jest stan zbiórki obywatelskiej, dzięki której cała kampania jest możliwa do zrealizowania. Aktualizowany na bieżąco licznik wpłat od sympatyków wskazuje już kwotę ponad 1 300 000 zł. W sumie zebrano już 6 mln złotych. To dowód na to jak głową i sercem przekonuje ich do swojej propozycji Polski. Te wszystkie osoby wierzą w jego wizję Polski na pokolenia a nie kadencje.

fot. Sztab Wyborczy Szymona Hołowni

c.m

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Heretyk
Heretyk
16/06/2020 23:07

Jakieś idiotyczne wpisy, opamiętajcie się.ma moje poparcie. Ktoś nareszcie pokazał KK gdzie jego miejsce

hamer
hamer
16/06/2020 15:26

Faktycznie, działa jak Lepper i Kukiz i tak pewnie skończy

Holodurek
Holodurek
15/06/2020 17:57

I po co te złośliwe komentarze. Każdy może kandydować, nawet taki celebryta. Zazdrościcie? Fajnie mówi, jak oni wszyscy. Ludzie przestańcie być naiwni!!

Grzegorz
Grzegorz
15/06/2020 17:43

Słup, który ma oddać swoje głosy Dudzie wdrugiej turze wyborów

Monika
Monika
15/06/2020 14:11

Pamiętacie? Razem z tym wysokim szwendał się za kulisami MAM TALENT psując wspaniałe widowisko, skargi składane do redakcji przez widzów nie dawały rezultatu. Teraz wyszedł przed kulisy, a kto jest za kulisami i pociąga sznurki.

OlaBola
OlaBola
15/06/2020 13:43

A pamiętacie Leppera, Kukiza? Ten sam styl przemawiania, ta sama buta, remedium na wszystkie problemy. Słowo DYZMA wyjątkowo trafne. Nie dajcie się zwieść.

Zgred
Zgred
15/06/2020 13:31

DYZMA na prezydenta

ANTABA
ANTABA
15/06/2020 14:27
Reply to  Zgred

Wyjątkowo trafne określenie. Byłem tam, nawet Duda ani Trzaskowski nie izolowali się tak od społeczeństwa. Gdyby mógł, to zainstalowałby drut kolczasty i pole minowe.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x