Redakcja poleca Za miedzą

„Sztuka Dobra” w Porcie Rumia

Do 4 lipca w Porcie Rumia można obejrzeć wyjątkową wystawę obrazów, przedmiotów użytkowych i dekoracji. Wszystkie prezentowane prace zostały wykonane przez osoby niepełnosprawne podczas warsztatów terapii zajęciowej prowadzonych przez Fundację Zdrowia ESCO, Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Centrum Pomocowe im. Św. S. Faustyny. Po zakończeniu wystawy będzie można zakupić wybrane prace.

Rumia SZTUKA DOBRA

Podczas wystawy „Szuka Dobra” w Porcie Rumia można oglądać w prace plastyczne wykonane różnymi technikami. Wszystkie prezentowane obrazy, przedmioty użytkowe oraz dekoracje powstały podczas warsztatów terapii zajęciowej, prowadzonych przez trzy organizacje: Fundację Zdrowia ESCO, Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Centrum Pomocowe im. Św. S. Faustyny. Uczestnikami warsztatów były osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Poprzez udział w zajęciach rozwijają swoje zdolności manualne i wyobraźnię, a także uczą się wyrażać przeżycia i emocje.

Wystawa, która odbywa się w Porcie Rumia to również okazja do tego, by spojrzeć na ludzi i świat z innej perspektywy, oczami osób niepełnosprawnych. Jeśli odwiedzającym wyjątkowo spodobają się wybrane prace, będzie je można zakupić po zakończeniu ekspozycji.

– Nazwa wystawy, która jest obecnie dostępna w naszej galerii nie jest przypadkowa, ponieważ jest ona dobrem pod wieloma względami. Prezentowane prace przykuwają oko i są na bardzo wysokim poziomie. Powstają podczas warsztatów, które dają uczestnikom wiele radości i pozwalają rozwijać się. Zarówno te zajęcia, jak i regularna pomoc niepełnosprawnym, które niosą fundacje biorące udział w projekcie, nie byłyby możliwe bez dobrej woli i otwartego serca osób w nie zaangażowanych. Dlatego zachęcam do udziału w wystawie i wsparcie osób niepełnosprawnych

 – mówi Adam Kozioł, menedżer marketingu Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan.

Wystawa pt. „Sztuka Dobra” będzie dostępna do 4 lipca w pasażu Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Prace można oglądać w godzinach pracy galerii handlowej od poniedziałku do soboty od 9:00 do 21:00. Wstęp wolny.

mat. prasowe

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie