Polityka Wersje i kontrowersje

Szef izraelskiego MSZ znowu oskarża Polaków o antysemityzm i współpracę z nazistami

Szef izraelskiego MSZ znowu oskarża Polaków o antysemityzm i współpracę z nazistami

Prawdy historycznej nie da się zmienić. Polska była wielkim cmentarzem narodu żydowskiego, jest tylko jedna prawda historyczna. Antysemityzm tkwił w Polakach przed, podczas i po Holocauście – powiedział w rozmowie z radiem Reshet Bet Israel Katz.

– Prawdy historycznej nie da się zmienić. Polska była wielkim cmentarzem narodu żydowskiego, jest tylko jedna prawda historyczna. Antysemityzm tkwił w Polakach przed, podczas i po Holocauście. Jest możliwe i ważne utrzymywanie więzi z polskim rządem. Ale nie możemy zapomnieć o przeszłości i nie wolno nam szkodzić spuściźnie i pamięci ofiar Holokaustu – powiedział szef izraelskiego MSZ.

– Icchak Szamir, któremu Polacy zamordowali ojca, powiedział: „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Nikt nie będzie mówił nam w jaki sposób mamy wyrażać siebie, lub wspominać pamięć naszych zmarłych – powiedział p.o. szefa MSZ Izraela Israel Katz w wywiadzie dla telewizji i24News.

– Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Byli Polacy, którzy kolaborowali z nazistami. O tym mówił też były premier Icchak Szamir, wspominając historię swojego zamordowanego ojca – mówił w trakcie wywiad Katz.

Źródło: Media/twitter.com/telewizjarepublika.pl

Powiązane tematycznie

Samorządowcy chcą rekompensaty

Redakcja

Przejęcie Energi przez Orlen to centralizacja państwa

Homo Politicus

Sprzeciw w sprawie planów połączenia Energi i Orlenu

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie