Szansa na granty finansowe dla nauczycieli!
Informacja prasowa konkurs Młoda Gdynia Nauka Redakcja poleca

Szansa na granty finansowe dla nauczycieli!

Wydawnictwo edukacyjne Nowa Era zaprasza nauczycieli do udziału w 11. edycji konkursu grantowego “Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu”. Wystarczy zgłosić pomysł na działania edukacyjne realizowane razem z uczniami. Wsparcie finansowe może otrzymać aż 80 najciekawszych inicjatyw! Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie https://projektanciedukacji.pl/. Na pomysły organizatorzy czekają do 27 listopada!

Do konkursu “Projektanci edukacji” mogą przystąpić grupy projektowe (nauczyciel oraz uczniowie) ze wszystkich klas szkół podstawowych i wszystkich typów szkół średnich. Wystarczy zgłosić pomysł na dowolny projekt edukacyjny. Łączna pula wsparcia, jaką można zdobyć na realizację jednego projektu wynosi aż 4.000 zł!

Aktywny udział w konkursie biorą zawsze grupy projektowe z województwa pomorskiego. Tylko w ubiegłym roku zdobyły one aż 4 granty wspierające finansowo ich działania. Wygrały pomysły zgłoszone przez szkoły w Górze, Prabutach oraz w Sopocie. Wśród nich znalazły się projekty zaangażowane społecznie i charytatywne oraz naukowe, np. stworzenie gry planszowej i komputerowej „Podchody matematyczne”, nauka języka i kultury koreańskiej, a także warsztatowy dzień geografa.

  • Praca z projektem jest coraz bardziej popularna wśród nauczycieli. Projekty pobudzają do myślenia, zachęcają uczniów do samodzielności, angażują emocjonalnie, pozwalają też wyjść poza szkolną salę i zrobić coś ciekawego nie tylko z kolegami z innych klas, szkół, czy nawet krajów, ale także z lokalną społecznością.- komentuje Małgorzata Jankowska, koordynatorka inicjatyw odpowiedzialnych społecznie w wydawnictwie Nowa Era, członek jury konkursu Projektanci edukacji. – Nasz konkurs jest bardzo prosty – wystarczy postawić pierwszy krok i opisać krótko koncepcję dodatkowych działań edukacyjnych realizowanych z uczniami. W pierwszym etapie nagradzamy właśnie pomysły. Cieszy nas jednak, że zdecydowana większość nauczycieli decyduje się potem na wcielenie ich w życie i danie uczniom szansy na udział w prawdziwej przygodzie, jaką jest realizacja ich własnego projektu!

Nauczyciele prowadzący uczniowskie grupy projektowe mogą zgłaszać pomysły do konkursu od 1 października do 27 listopada za pośrednictwem strony internetowej https://projektanciedukacji.pl. Ogłoszenie wyników I etapu konkursu odbędzie się 14 stycznia 2021 roku. Wtedy poznamy 75 zwycięskich grup projektowych, które otrzymają granty finansowe. Wszyscy uczestnicy konkursu mogą również wziąć udział w drugim etapie “Projektantów edukacji”, w którym nagradzane są już zrealizowane projekty. Chętni będą mieli czas na zaprezentowanie wyników swojej pracy do 15 kwietnia 2021 roku. 13 maja poznamy laureatów II etapu – wydawnictwo Nowa Era przyzna w nim dodatkowo 5 Złotych Grantów o wartości 2.000 zł każdy. Dodatkowo zwycięskie szkoły mogą liczyć na półroczną prenumeratę miesięcznika “Focus”, który przyzna też swoją specjalną nagrodę dziennikarską jednej z grup projektowych. 

Na każdym etapie konkursu – od opracowania pomysłu po realizację projektu – uczestnicy mogą liczyć na wsparcie merytoryczne wydawnictwa Nowa Era – otrzymają do dyspozycji liczne materiały merytoryczne m.in e-booki, webinary i artykuły eksperckie, zgromadzone na dedykowanej stronie internetowej https://projektanciedukacji.pl. Nauczyciele mogą się również wymieniać doświadczeniami na specjalnej grupie założonej na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/projektanciedukacji.

Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu to popularny, ogólnopolski konkurs przeznaczony dla nauczycieli i uczniów, którzy chcieliby zrealizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego. Od 2010 roku wydawnictwo Nowa Era zorganizowało dziesięć edycji konkursu – uczniowie z nauczycielami zgłosili w nich łącznie aż 5.152 pomysły spośród których aż 305 zdobyło granty na realizację. Łączna suma przyznanych grantów wyniosła 490 000 zł!. Baza zgłoszonych dotychczas pomysłów znajduje się na stronie: https://projektanciedukacji.pl/galeria-archiwalnych

***

Nowa Era to największe w Polsce wydawnictwo edukacyjne z kompleksową i nowoczesną ofertą obejmującą wszystkie etapy edukacyjne oraz wszystkie przedmioty, w tym także języki obce oraz największy w Polsce wybór kartografii szkolnej. Ofertę Grupy Nowa Era uzupełniają nowoczesne rozwiązania informatyczne, oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą (firma VULCAN) oraz produkty z obszaru specjalnych potrzeb edukacyjnych, w tym popularna seria eduSensus.

Nowa Era to również wydawca najstarszego w Europie czasopisma literackiego dla najmłodszych Świerszczyk oraz dwujęzycznego magazynu edukacyjnego dla dzieci i młodzieży National Geographic Odkrywca. Ofertę Nowej Ery wzbogaciły ostatnio także wyjątkowe serie książek dla dzieci: Lubię czytać ze Strzałką, KsiążkoGry, Królewicz Lupi.

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie