Obraz rawpixel z Pixabay
Informacja prasowa

SWPS – współpraca przy realizacji projektów dyplomowych UX

„User Experience – psychologia projektowania” to jedyne w Polsce Północnej studia kształcące projektantów produktów cyfrowych, projektantów usług i badaczy user experience — a także jedyne w Polsce studia zwieńczone pracą dyplomową wykonywaną we współpracy z partnerami biznesowymi i polegającą na rozwiązaniu realnego problemu.

User Experience ma swoje źródło w dziedzinie naukowej HCI (human-computer interaction/interakcje człowieka z komputerem). Sam termin powstał w 1993 roku, kiedy jeden z pracowników firmy Apple, profesor psychologii poznawczej i nauk komputerowych, Don Norman określił sam siebie Architektem User Experience.

UX syntetyzuje wiedzę i umiejętności z takich dziedzin jak technologia, wzornictwo przemysłowe, ergonomia, użyteczność, psychologia i sztuka. Efektem końcowym pracy projektanta UX jest “zbiór wrażeń”, które odbiorca wynosi z korzystania z określonej usługi czy interfejsów produktu cyfrowego. Jeśli są one pozytywne, ewentualnie jeśli korzystanie było tak intuicyjne, że nie zostało świadomie zarejestrowane, można mówić o dobrze wykonanym zadaniu.

W 2017 roku Forbes opublikował statystyki, według których dobrze zaprojektowany UX może zwiększyć konwersję serwisu internetowego o nawet 400 procent, co w praktyce oznacza, że każdy zainwestowany w tę usługę dolar daje od dwóch do 100 dolarów zwrotu. We współczesnej gospodarce opartej na umiejętności agregowania uwagi odbiorców po prostu nie można sobie pozwolić na to, żeby usługa była odpychająca w użytkowaniu.

Specjaliści wykładający na sopockim SWPS mają praktyczne doświadczenie, które zdobywali w różnorodnych środowiskach: od startupów, przez agencje, instytucje publiczne i fundusze inwestycyjne, po liderów polskiego rynku i korporacje o zasięgu globalnym. Są wśród nich zdecydowani liderzy polskiej branży UX.

Równolegle do 240-godzinnego kursu słuchacze rozwiązują konkretny problem (związany z jakością serwisów WWW, aplikacji mobilnych, procesów sprzedażowych i innych form relacji), z którym borykają się prawdziwe firmy lub organizacje pożytku publicznego. W ciągu sześciu lat funkcjonowania kierunku pomogli bezpłatnie między innymi takim organizacjom jak SKM, SWPS, LPP, Cyfrowe.pl, AirHelp, JakDojade, miastu Gdańsk, Muzeum Emigracji, Muzeum II Wojny Światowej, pomorskie travel, czy Centrum Hevelianum.

Także i w tym roku zapraszamy do współpracy nowoczesne firmy i organizacje, które chciałyby usprawniać jakość swoich usług cyfrowych. Od listopada do czerwca nasi studenci będą rozwiązywać problemy kolejnych podmiotów. Możesz do nich dołączyć.

https://www.swps.pl/oferta/sopot/podyplomowe/design-projektowanie/user-experience-psychologia-projektowania

Informacja prasowa

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x