Parada Morska 2011 fot. Czesław Mikołajew
Parada Morska 2011 fot. Czesław Mikołajew
Morskie sprawy Z Gdyni

Święto Morza – zawsze w Gdyni!

Święto Morza – zawsze w Gdyni! Od 19 do 28 czerwca miasto zaplanowało cykl atrakcji na terenie charakterystycznych gdyńskich miejsc, m.in. na Skwerze Kościuszki, plaży Śródmieście, Muszli na Placu Grunwaldzkim, Alei Żeglarstwa Polskiego czy w Gdyńskim Centrum Filmowym. Tegoroczna edycja wydarzenia łączy się z obchodami Jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Jedną z największych atrakcji tegorocznej edycji będzie IV Żeglarska Parada Świętojańska, która 20 czerwca zainicjuje na wodzie tegoroczny pomorski sezon żeglarski. To nie lada gratka dla miłośników kultowych żaglowców, którzy z lądu (np. z Bulwaru Nadmorskiego w Gdyni) będą mogli obserwować wspaniałe, klasyczne jednostki.  Swój udział w wydarzeniu zadeklarował już m.in. dobrze znany mieszkańcom Gdyni „Dar Młodzieży”, a także „Generał Zaruski”„Pogoria”„Zawisza Czarny”, „Gedania” czy flagowa jednostka Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa „Kapitan Poinc”. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 70 jachtów!

Pełny i aktualny program zaplanowanych wydarzeń i atrakcji znajduje się na stronie http://gdynia.pl/swietomorza.

Autor: Paweł Jałoszewski / UM Gdyni

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie