Kultura

Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie – obchody 6 kwietnia

Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie – obchody 6 kwietnia

Tak wyglądał ubiegłoroczny „Niebieski Marsz dla Autyzmu”, fot. Magdalena Czernek

W kwietniu obchodzimy Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie, mający przybliżyć społeczeństwu problemy i potrzeby osób z autyzmem oraz ich rodzin.

W Gdyni wydarzenia z tym związane odbędą się w sobotę, 6 kwietnia z udziałem gości specjalnych, a będą to:  aktor Bartłomiej Topa i artysta kabaretowy Szymon Jachimek.

W Gdyni Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie rozpocznie się o godz. 12:00 „Niebieskim Marszem dla Autyzmu”, który wyruszy spod siedziby Urzędu Miasta Gdyni i wyruszy ulicą Świętojańską pod budynek InfoBoksu, gdzie na uczestników czekać będzie moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Będzie to również okazja, aby każdy będzie mógł porozmawiać ze specjalistami – nauczycielami, terapeutami, psychologami oraz rodzicami osób dotkniętych tym zaburzeniem oraz podzielić się własnymi doświadczeniami.

A dla dzieci i młodzieży odbędzie się pokaz pojazdów służbowych Straży Miejskiej i Policji, motocykli i samochodów rajdowych, konkurs plastyczny i wiele jeszcze innych atrakcji nie wyłączając w tym poczęstunku.

W godzinach popołudniowych i wieczornych odbędzie się koncert zespołu wokalnego „NOX”, a budynek Gdynia InfoBox rozbłyśnie na niebiesko w geście solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

Harmonogram wydarzenia

  • godz. 12:00 – spod Urzędu Miasta Gdyni wyruszy „Niebieski marsz dla autyzmu”, który przy dźwiękach Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej przejdzie pod budynek InfoBoksu, gdzie odbędą się główna część wydarzenia,
  • godz. 12.00 – 16:00 – pokaz motocykli i samochodów rajdowych,
  • godz. 12:30 – wprowadzenie i powitanie uczestników: Urszula Kubicka-Formela, Krystyna Zdunek; koncert Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej
  • godz. 13:00 – występy artystyczne: Angelika z siedemnastki w Gdyni, Weronika z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Gdyni, Zespół Wokalny „NOX”
  • godz.14:00 – występy artystyczne: „Kapela nie do zdarcia” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku, Zespół Wokalny „NOX”
  • godz. 14:00 – 16:00 – pokaz psów terapeutów
  • godz.15:00 – grupa wokalno-taneczna „Raz, dwa, trzy” z siedemnastki, Julka ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Gdyni, Zespół Wokalny „NOX”
  • godz. 16:00 – grupa muzyczna ze Szkoły Podstawowej w Łęgowie, zespół teatralny „BIS” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Gdyni, zespół wokalny „NOX”, zespół muzyczny „Ja Ty My” z Gdyńskiej Szkoły Społecznej
  • godz.17:00 – koncert zespołu wokalnego „NOX”
  • godz. 18:00 – pokaz świetlny: podświetlenie budynku InfoBoksu na niebiesko w geście solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja „Niebieski Szlak”, Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Specjalnych nr 17.

Światowy Miesiąc Wiedzy o Autyzmie rozpocznie się 2 kwietnia, czyli od ustanowionego przez ONZ, Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

 

 

 

Powiązane tematycznie

Bulwar, plaża, morze i…książki

Gdynia Design Days 2019

Kultura i rozrywka

Globaltica w Klifie – wystawa plakatów i wspólne granie

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie