Z Gdyni

Świąteczne miasteczko na placu Grunwaldzkim

Rozpocznie się on 8 grudnia i potrwa do 22 grudnia. To idealna okazja do kupienia oryginalnych dekoracji i prezentów oraz do rozsmakowania się w świątecznych kulinarnych inspiracjach.

Gdyński Jarmark Świąteczny rozpocznie się 8 grudnia i będzie działać codziennie do 22 grudnia. Od poniedziałku do czwartku można go odwiedzać od godz. 13.00 do godz. 19.00, a w piątek od godz. 13.00 do godz. 21.00. Natomiast w weekendy jarmark będzie czynny od godz. 11.00 do godz. 21.00.

Na odwiedzających czekać będzie 20 stoisk z bogatą ofertą świątecznych dekoracji i pomysłów na prezenty dla bliskich. Wszyscy zainteresowani znajdą tam m.in.: ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, biżuterię, ceramiczne podkładki, obrazy, świece czy gotowe zestawy prezentowe. Będą też świąteczne wyroby i słodycze – np. pierniki czy bombonierki, a także aromatyczne kawy i herbaty oraz akcesoria do ich zaparzania.

Seniorze pamiętaj o szczepieniach

Coś dla siebie znajdą także smakosze. Na jarmarku nie zabraknie specjałów z różnych regionów Polski i świata. Skosztować lub zakupić będzie można m.in.: pierogi, regionalne wędliny, góralskie sery, chleb, bigos, litewskie specjały, węgierskie ciasto drożdżowe, greckie chałwy, miody, słodycze czy torty i domowej roboty wypieki.

A na rozgrzewkę przygotowano gorącą czekoladę, herbatę świąteczną czy grzańca., miody z owocami, bakaliami i orzechami, ciasta i torty, chleb, rogale i bułeczki własnego wypieku.

Święty Mikołaj odwiedził Gdynię już 6 grudnia, jednak tym razem zadomowi się u nas na dłużej. Będzie go można spotkać na terenie jarmarku – między godz. 16.00 a 19.00, gdzie ma zamiar spacerować i wysłuchać życzeń każdego malucha. Zainteresowani mogą nawet uwiecznić tę chwilę. Święty Mikołaj będzie bowiem chętnie pozował do zdjęć. W muszli koncertowej zostanie zaaranżowany pokój Świętego Mikołaja, gdzie zostaną wykonane pamiątkowe fotografie.

Najmłodsi będą także mogli zakosztować przejażdżki świąteczną karuzelą.

O przyjemne spędzenie czasu z rodziną zadbają również lokalni artyści. Każdego popołudnia, między godz. 16.00 a 19.00, w muszli koncertowej atrakcje muzyczne zapewnią m.in.: Chór Symfonia, Teatr Junior, Kuźnia Talentów czy Gdynia po Godzinach. Występy na scenie każdego dnia będą trwały od 60 do 90 minut.

W wybrane dni można też liczyć na inne atrakcje. Jedną z nich będą warsztaty kulinarne dla dzieci, które odbędą się 17 grudnia w restauracji Muszli.

C.M

Wrong shortcode initialized

Powiązane tematycznie

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie