Młoda Gdynia Nauka Redakcja poleca

Stypendia Miasta Gdyni przyznane!

Pasjonaci nauki, mistrzowie przedmiotów ścisłych i humanistycznych, poligloci, mistrzowie kodowania, miłośnicy muzyki, kreatywni mówcy konferencji krajowych i zagranicznych, niepokonani mistrzowie sportów wodnych, szachiści, judocy – gdyńska młodzież ma wiele talentów. W ich rozwijaniu pomogą im przyznane niedawno Stypendia Miasta Gdyni.


Stypendia Miasta Gdyni są przyznawane od 2001 roku. Otrzymują je uczniowie i absolwenci publicznych oraz niepublicznych szkół podstawowych i średnich za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe czy artystyczne. Dodatkowo, za wysokie wyniki w nauce, trafiają one również do mieszkających w Gdyni studentów.

– Pragnę serdecznie pogratulować przyznanych stypendiów, które są nie tylko wyróżnieniem za wytrwałą pracę, ale też wyrazem naszych nadziei pokładanych w młodzieży. Liczne sukcesy uczniów i studentów z Gdyni, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, napawają nas dumą i pokazują, że marzenia są po to, aby je realizować – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – W tym roku wyjątkowo nie możemy się spotkać, aby osobiście złożyć gratulacje, jestem jednak pewny, że jeszcze nie raz będzie ku temu okazja, a o wyróżnionych osobach jeszcze nie raz usłyszymy.

W tegorocznej edycji za osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020 przyznano 75 stypendiów w kwocie od 2000 do 3500 zł.

– Sytuacja epidemiczna nie pokrzyżowała planów i marzeń gdyńskich uczniów, którzy udowodnili, że talent poparty wytrwałą pracą przynosi niezwykłe efekty – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Ich sukces to także zasługa pedagogów z gdyńskich szkół, zawsze zaangażowanych we wsparcie i rozwój młodzieży.

W 2021 roku Gdynia przeznaczy na stypendia 209 000 zł.

Serdecznie gratulujemy stypendystkom i stypendystom oraz wszystkim rekomendowanym do tego wyróżnienia!

Autor: Emilia Koniuszewska UM GDYNI

 

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x