Z kraju Ze Świata

Studenci Politechniki Wrocławskiej z medalami międzynarodowych zawodów

Studenci Politechniki Wrocławskiej zdobyli w miniony weekend medale w zawodach konstruktorów lotniczych w USA oraz na turniejach robotów w Brazylii i Warszawie – poinformował w poniedziałek PAP Michał Ciepielski z biura prasowego uczelni.

Wrocławscy studenci z zespołu JetStream zdobyli pięć medali na zawodach konstruktorów lotniczych SAE Aero Design East 2019 USA. Politechnika Wrocławska regularnie wystawia swoich konstruktorów w tych zawodach. W tym roku wrocławscy studenci rywalizowali w dwóch kategoriach Advanced oraz Mikro.

Pięć medali – dwa srebrne i trzy brązowe zdobyli studenci Politechniki Wrocławskiej na zawodach konstruktorów lotniczych SAE Aero Design East 2019, które odbyły się w ubiegły weekend na lotnisku Fort Worth w Teksasie (fot. JetStream)

„W tym roku zadaniem w klasie Advanced była misja symulująca kolonizację Marsa. Zadania związane były m.in. ze zrzucaniem ładunku do celu oraz podniesieniem jak największego ciężaru przy jak najmniejszej wadze samolotu” – przekazał Ciepielski.

Ostatecznie wrocławscy studenci zdobyli w kategorii Advanced 2. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 2. miejsce za loty. Z kolei w klasie Micro wywalczyli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, 3. miejsce za raport techniczny oraz 3. miejsce za udane loty i stosunek masy samolotu do masy ciężaru ładunku.

Siedem robotów skonstruowanych przez studentów z Koła Naukowego Robotyków KoNaR rywalizowało w Brazylii na zawodach Iron Cuo 2019. Maszyny z Politechniki Wrocławskiej walczyły w trzech kategoriach zdobywając złoto i srebro (fot. KN KoNaR)
Siedem robotów skonstruowanych przez studentów z Koła Naukowego Robotyków KoNaR rywalizowało w Brazylii na zawodach Iron Cuo 2019. Maszyny z Politechniki Wrocławskiej walczyły w trzech kategoriach zdobywając złoto i srebro (fot. KN KoNaR)

Sukcesem zakończył się też start studentów z koła naukowego KoNaR w zawodach robotów Iron Cup 2019 w Brazylii. Maszyny z Politechniki Wrocławskiej walczyły w trzech kategoriach zdobywając złoto i srebro – przekazał Ciepielski.

Maszyny wrocławskich konstruktorów zdobyły także pięć medali w zawodach Robomaticon, które odbyły się w Warszawie. Roboty z Politechniki Wrocławskiej zwyciężyły w trzech kategoriach – „MicroMouse” (robot Janusz), „MicroSumo” (robot Grafi) oraz „LineFollower Turbo” (robot Navy). Srebro zdobył robot Skywave (konkurencja „LineFollower Turbo”), a brązowy medal robot Skylake (kategoria „LineFollower”).

PAP – Nauka w Polsce, Piotr Doczekalski

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie