Stowarzyszenie Polska 2050 rozpoczyna oficjalny nabór członków!
Polityka Z kraju

Stowarzyszenie Polska 2050 rozpoczyna oficjalny nabór członków!

Ruch Polska 2050 to ruch skupiający wspólnotę ludzi chcących oddolnie zmieniać Polskę. To ruch, który chce budować Polskę zieloną, demokratyczną i solidarną. Polskę na pokolenia. Stowarzyszenie Polska 2050 to jeden z trzech autonomicznych filarów ruchu Polska 2050. To jego serce, składające się z ludzi których połączyły oddolne inicjatywy społeczno-polityczne. Drugi to głowa reprezentowana przez Instytut Strategie 2050. Trzeci to ręce, czyli dopiero tworząca się partia.

Stowarzyszenie 2050 jest organizacją najliczniejszą, która do chwili obecnej skupia ponad 21 tysięcy wolontariuszy z całej Polski. Posiada 17 biur regionalnych i 16 zarządów. Teraz przechodzi na kolejny etap swojego funkcjonowania. 13 października został przyjęty finalny statut Stowarzyszenia Polska 2050, który jest efektem procesu wewnętrznych konsultacji obejmujących wszystkie szczeble struktury wolontariackiej.

Od 15 października rozpoczyna się nabór członków.

„Zgodnie z ideą ruchu Polska 2050 wspólnie z wolontariuszami wypracowaliśmy ostateczną wersję statutu. To najważniejszy dokument w stowarzyszeniu. Umacnia rolę osób, które z nami działają, a także daje realną sprawczość opartą na współdecydowaniu o losach całego stowarzyszenia”

. – powiedziała Agnieszka Buczyńska, Dyr. ds. regionów Stowarzyszenia Polska 2050.

 Proces naboru członków do stowarzyszenia będzie miał charakter kaskadowy. Pierwszy etap obejmuje zapisanie się do stowarzyszenia jako wolontariusz. Po trzech miesiącach działania lub wzięciu udziału w czterech akcjach wolontariackich można złożyć deklarację członkostwa wraz z rekomendacją by stać się członkiem wspierającym.

Po kolejnych 3 miesiącach aktywnego działania na wniosek zarządu wojewódzkiego można zostać członkiem regionu.

„Wspólne wypracowanie statutu było dla nas niezwykle istotne. Pokazuje to, że nasze stowarzyszenie to realna wspólnota ludzi, których łączy wspólna wizja Polski. Każdy aktywny wolontariusz, będzie mógł zostać członkiem stowarzyszenia i tak realnie tworzyć nasz kraj na pokolenia

. – powiedział Szymon Hołownia, Prezes Stowarzyszenia Polska 2050.

Podstawowa składka członkowska wynosi 20,50 zł miesięcznie. Przewidziane są ulgi dla młodzieży, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością.

Szczegółowe informacje dotyczące członkostwa zamieszczone są na stronie www.polska2050.pl

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x