Redakcja poleca Z Gdyni

Stowarzyszenie Pod Wspólnym Niebem z Gdyni otrzymało granty technologiczne w ogólnopolskim programie

Mistrzowie Arduino – projekt przedstawiony przez Stowarzyszenie Pod Wspólnym Niebem z Gdyni zachwycił komisję grantową. Teraz członkowie instytucji otrzymają środki na zakup elementów potrzebnych do przeprowadzenia edukacyjnej lekcji i powalczą w drugim etapie rozgrywek.

Wiedza zapakowana do pudełka

Fajne Granty to program realizowany przez Fundację CoderDojo Polska i firmę T-Mobile Polska. Jego celem jest wsparcie inicjatyw i środowisk zajmujących się szerzeniem nauki programowania skierowanej do społeczności lokalnej. Motywem tej edycji programu było Fajne Pudełko. Wyzwaniem, które czekało na uczestników, było wymyślenie scenariusza zajęć wraz z materiałami potrzebnymi do ich przeprowadzenia. Wszystko musiało zmieścić się w jednym, niezbyt dużym pudełku! Przyznane granty posłużą teraz do zakupu elementów potrzebnych właśnie do przeprowadzenia tych zajęć edukacyjnych.

Kreatywne pomysły na wagę złota

Komisja Grantowa w składzie: eksperci Agnieszka Bilska i Robert Król, Małgorzata Rybak-Dowżyk z T-Mobile Polska, Krystyna Kulisz-Jackowska i Radosław Jackowski z Fundacji CoderDojo Polska, wybrała 30 najciekawszych projektów. Wśród nich znalazł się właśnie pomysł zaproponowany przez członków Stowarzyszenia Pod Wspólnym Niebem, polegający m.in. na zrealizowaniu projektu zbudowania czujnika tlenku węgla i gazów wybuchowych (propan butan) z alarmem.

To jeszcze nie koniec!

Teraz zadaniem laureatów będzie wypełnienie dwóch pudełek sprzętem zakupionym dzięki środkom uzyskanym z grantów. Za pomocą materiałów z pierwszego pudełka uczestnicy konkursu będą realizować warsztaty, a drugi egzemplarz (z dokumentacją fotograficzną z zajęć) prześlą do siedziby Fundacji CoderDojo. Wszystko po to, aby wziąć udział w drugim etapie rozgrywki!

Nadesłane Fajne Pudełka zostaną ocenione przez mentorów CoderDojo podczas zajęć z Ninja, czyli podopiecznymi Fundacji. Oceniane będą głównie dwa kryteria: innowacyjność oraz możliwość wykorzystania sprzętu także po zakończeniu programu grantowego. Autorzy najlepszego pomysłu otrzymają zaproszenia na specjalne warsztaty w siedzibie firmy T-Mobile Polska.


„O naszych działaniach więcej można poczytać i pooglądać na: http://www.podwspolnymniebem.org.pl/ i https://www.facebook.com/groups/854262764672236/

Stowarzyszenie Pod Wspólnym Niebem prowadzi działania z robotyki na terenie Kaszub, najczęściej w miejscowościach Gminy Somonino (zdjęcia pochodzą właśnie z zajęć robotyki).
Siedziba Stowarzyszenia jest w Gdyni, projekty robimy w kraju i za granicą ale projekt Mistrzowie Arduino będzie skierowany jednak do dzieci spoza aglomeracji miejskiej. Nie jesteśmy też związani z żadną szkołą, działalność prowadzimy w zakresie edukacji nieformalnej :)”  koordynatorka projektu

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie