Wikimedia Commons
Polityka Za miedzą

Sprzeciw w sprawie planów połączenia Energi i Orlenu

Sprzeciw prezydent A.Dulkiewicz, marszałka M.Struka i pomorskich polityków PO w sprawie planów połączenia Energi i Orlenu

Pomorscy samorządowcy i politycy przeciwko planom połączenia spółek Energa i Orlen. Wspólne stanowisko podczas konferencji prasowej przedstawili dzisiaj prezydent Gdańska A.Dulkiewicz, marszałek województwa Pomorskiego M.Struk, europoseł PO J.Lewandowski i poseł KO-PO T.Aziewicz.

– To co się dzieje jest dla nas kolejnym przejawem centralizacji Polski, lekceważenia regionów i lokalności, i mówimy takim działaniom zdecydowane nie! – mówiła prezydent Gdańska A.Dulkiewicz. Marszałek Pomorski M.Struk zwrócił uwagę na brak stabilności zarządzania i częste zmiany na stanowisku prezesa spółki, które wyraźnie nie służą Enerdze – za rządów PiS polityczna karuzela kadrowa aż ośmiokrotnie zmieniała osoby na stanowisku prezesa zarządu Energa – mówił M.Struk. Marszałek zwrócił także uwagę na drastyczny spadek cen akcji – w kwietniu 2015 roku, cena akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy Energa S.A. osiągnęła poziom prawie 27 zł, dzisiaj te same akcje kosztują 7 zł.

Seniorze pamiętaj o szczepieniach

Połączenie firm będzie również niekorzystne dla budżetów samorządów. Z tytułu podatku CIT mniejsze wpływy do budżetu odczują województwo i miasto Gdańsk – Samorządowcy także apelują do pana premiera Morawieckiego i pytają, co z planem zrównoważonego zarządzania krajem, z planem zrównoważonego rozwoju regionów – pytała prezydent Dulkiewicz. – Czy zabieranie jednej z największych spółek, zabieranie jej siedziby z Gdańska i łączenie ze spółką Orlen, która tylko w 30 proc. należy do skarbu państwa, czy to strategiczne zarządzanie państwem polskim? – zauważyła prezydent Gdańska. Sprawą na najbliższej sesji rady miasta mają się zająć również radni. Katarzyna Czerniewska z klubu Wszystko dla Gdańska poinformowała o przygotowaniu apelu w tej sprawie.

Daniel Stenzel
Urząd Miejski w Gdańsku

Wrong shortcode initialized

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie