Wersje i kontrowersje Za miedzą

Sprzeciw słuchaczy Radia Gdańsk wobec zwolnienia red. Agnieszki Michajłow i Jacka Naliwajka

Sprzeciw słuchaczy Radia Gdańsk wobec zwolnienia red. Agnieszki Michajłow i Jacka Naliwajka

My, słuchaczki i słuchacze Radia Gdańsk, mieszkańcy Pomorza, wyrażamy swój stanowczy sprzeciw wobec zamiaru zwolnienia z pracy przez Prezesa „Radia Gdańsk” S.A. Dariusza Wasielewskiego dwojga dziennikarzy – Agnieszki Michajłow i Jacka Naliwajka.

Zarówno Redaktor Michajłow, jak i Redaktor Naliwajek są wieloletnimi pracownikami rozgłośni, którzy zawsze dawali świadectwo najwyższej etyki dziennikarskiej, rzetelnie i bezstronnie reprezentując Opinię Publiczną w konfrontacji z politykami wszystkich opcji politycznych. Stanowią oni filary cenionego i słuchanego radia regionalnego.

Protestujemy przeciwko decyzji, którą oceniamy jako podjętą na poziomie lokalnych struktur partyjnych i niemającą nic wspólnego z kwestiami merytorycznymi czy postawą etyczną obojga dziennikarzy.
Decyzja ta godzi w zasadę niezależności dziennikarskiej, która jest podstawą tego zawodu!

Mogłoby się wydawać, że los dwojga dziennikarzy z regionalnej stacji radiowej nie ma wielkiego znaczenia dla losów Polski. Nic bardziej mylnego. Polscy dziennikarze – niezależnie od miejsca zatrudnienia – powinni mieć świadomość, że próby nacisków i ograniczenia ich samodzielności nie będą tolerowane.
Bez prawdziwie wolnych mediów, dziennikarzy, którzy nie będą bali się zadawać trudnych pytań reprezentantom każdej władzy, nie sposób budować prawdziwej wspólnoty ludzi odpowiedzialnych za Swój Kraj.

Publiczne radio i telewizja nie powinny służyć jakiejkolwiek sile politycznej, ale całemu społeczeństwu. Media publiczne poddane personalnym czystkom tracą popularność i zaufanie odbiorców.

Nasz niepokój i sprzeciw jest tym większy, że plan zwolnienia dziennikarzy z rozgłośni w Gdańsku, wpisuje się w cały szereg innych działań władz przeciw wolności mediów, które mają teraz miejsce w Polsce.

Tomasz Bemben 
Anita Czarniecka 
Anna Golędzinowska 
Tadeusz Jędrzejczyk

Do wiadomości:
Rada Nadzorcza Radia Gdańsk
Rada Programowa Radia Gdańsk
Prezes Radia Gdańsk
Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji

NASZA DEMOKRACJA: zbiórka podpisów

Powiązane tematycznie

Prezydent Gdyni z odznaczeniem Bene Meritus Powiatom

Redakcja

„Solid Gold” wraca do Konkursu Głównego 44. FPFF

Kultura i rozrywka

Co było w kuferku pradziadka – prokurator stawia zarzuty teściowej prezydenta Gdańska

Redakcja

Dodaj komentarz

avatar
400
  Subscribe  
Powiadom o

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie