Zbigniew Girzyński fot. Lukas Plewnia wikimedia commons
Polityka Przepisy i zarządzenia Redakcja poleca Z kraju

Sprawa posła Girzyńskiego

Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy wyraźnie każdy z nas obywateli widzi, że jest pewna kasta ludzi, którzy są wyjęcie spod prawa, którym wolno więcej, którym wolno iść na mecz siatkówki i zasiąść na trybunach, którym wolno zjeżdżać na nartach.

Czy w tym czasie, kiedy inni Polacy nie mają takiego prawa i wreszcie są też tacy, którzy poza kolejką wchodzą do grupy Zero i bezczelnie omijają swoją kolejkę, aby się zaszczepić.

Natomiast chcę tutaj podkreślić, że w przypadku pana posła Girzyńskiego tak naprawdę mamy do czynienia z sytuacją, w której stał się on ofiarą chaosu i błędnych decyzji podejmowanych przez ministra Adama Niedzielskiego.

No bo przecież, gdyby uniwersytet nie miał potencjalnie takiej możliwości, to pan poseł Girzyński by pewnie z niej nie skorzystał. Ja pozostawiam na boku ocenę moralną tego co zrobił pan poseł Girzyński, ponieważ ta ocena jest chyba oczywista.

Zwracam też uwagę na to, że mamy kompletny chaos, jeżeli chodzi o kolejki szczepień i jak widać jest mnóstwo dziur, z których różni mniej lub bardziej cwani politycy korzystają.

W związku z tym klub Lewicy postanowił zaapelować do pani marszałek Elżbiety Witek o to, żeby przeprowadziła rozeznanie kto z posłów Sejmu RP skorzystał w jakiś sposób z przywileju i zaszczepił się poza kolejką.

Pani marszałek może wystąpić na przykład o taką informację do szefów klubów, którzy mogą z kolei zapytać swoich posłów o to kto ominął kolejkę.

Społeczeństwo powinno wiedzieć ilu polityków wywyższa się ponad przeciętnych ludzi i uważa, że należy im się więcej niż przeciętnemu Kowalskiemu. Ponadto klub Lewicy złoży dzisiaj zawiadomienie do Najwyższej Izby Kontroli żądając przeprowadzenia pilnie kontroli tego jak przebiegają szczepienia w grupie Zero.

Jeżeli procedury w państwie polskim nie działają lub są notorycznie łamane przez uprzywilejowaną kastę polityków oraz celebrytów, to w tym momencie Najwyższa Izba Kontroli powinna przeprowadzić błyskawicznie kontrole i pokazać co i w którym miejscu nie działa. 

 

fot. Lukas Plewnia wikimedia commons

Andrzej Rozenek, poseł

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x