Spotkanie premiera M. Morawieckiego z prezydentami miast i marszałkami województw
Polityka Z kraju

Spotkanie premiera M. Morawieckiego z prezydentami miast i marszałkami województw

Premier RP spotkał się z prezydentami największych polskich miast i marszałkami województw. W spotkaniu z Mateuszem Morawieckim udział wzięła także prezydent Gdańska. Rozmowa dotyczyła zagrożeń, ale i wspólnych działań dotyczących przygotowania do zabezpieczenia przed koronawirusem.

⁃ Skuteczne przygotowanie do ochrony przed koronawirusem zależy od każdego z nas i wspólnej odpowiedzialności. Zamknięcie szkół, przedszkoli, odwołanie wydarzeń kulturalnych i sportowych ma służyć naszemu wspólnemu bezpieczeństwo, ale także postępujmy rozsądnie i unikajmy skupisk ludzkich. A przecież chodzi o to, żebyśmy unikali miejsc publicznych, żeby maksymalnie ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się wirusa, potrzebujemy do tego narzędzi – powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Kluczem do sukcesu jest spójność naszych działań. Jeżeli zostawimy w systemie luki, to ogniska koronawirusa będą postępować. Musimy doprowadzić do braku możliwości rozprzestrzeniania się wirusa. – dodał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Samorządowcy zgłaszali również problemy zaopatrzania szpitali – Brak środków ochrony osobistej, brakuje poważniejszego sprzętu jak respiratorów. Mamy na ukończeniu środki ochrony w szpitalach. Rząd nas zapewnił, że zostanie zakupione 15 mln maseczek i że zaczyna się produkcja płynów antyseptycznych. Nam w Warszawie kończą się już zapasy takich płynów. – mówiła Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Jutro i w piątek w gdańskich szkołach, przedszkolach i żłobkach będzie zorganizowana opieka, tylko dla tych dzieci, których rodzice lub opiekunowie nie mają innej możliwości organizacji czasu. Z kolei od 16.03 do 25.03 wszystkie placówki oświatowe mają być zamknięte.

Daniel Stenzel

Daniel Stenzel
Urząd Miejski w Gdańsku

Powiązane tematycznie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie