Gdynia Senioralna Sport

Sport, turystyka i rekreacja dla gdyńskich seniorów

Dzięki dotacjom gdyńscy seniorzy będą mogli skorzystać z wielu aktywności // fot. GCS

Wycieczki krajoznawcze, zajęcia sportowe i różnego rodzaju warsztaty. Na to wszystko mogą liczyć gdynianie powyżej 55. roku życia.

Blisko 100 tysięcy złotych dotacji trafi do 11 fundacji, związków i stowarzyszeń, które w tym roku będą organizować gdynianom czas wolny. Środki przyznano w ramach konkursu ofert.

Miasto wesprze finansowo te organizacje, które swoimi działaniami angażują i inspirują osoby powyżej 55 lat oraz zachęcają je do aktywnego i zdrowego stylu życia.

W ramach konkursu „Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ – sport, turystyka, rekreacja” aż 85 tysięcy złotych z gdyńskiego budżetu trafi do gdyńskich fundacji, związków i stowarzyszeń. Środki pomogą w realizacji 13 różnego rodzaju zajęć i wyjazdów. Przyznane kwoty, w zależności od potrzeb i rozmiarów wydarzeń, sięgają od 2 do 12 tysięcy złotych.

Lista dofinansowanych projektów prezentuje się ciekawie i z pewnością każdy znajdzie na niej coś dla siebie.

Fundacja Fly zorganizuje jednodniowe wycieczki krajoznawcze. Wszystko w ramach projektu Niezwykłe Pomorze.

 

Seniorzy będą mogli udać się m.in. do: Borów Tucholskich, na pogranicze Żuław i Kociewia czy przejść śladami Damroki i starych klasztorów. Organizacja otrzymała na ten cel 12 tysięcy złotych dotacji. To jednak nie wszystko. Fundacja będzie też oferować zajęcia Aktywność dla zdrowia. Dofinansowanie w wysokości 6700 złotych pokryje koszty aktywizacji grupy około 300 seniorów.

fot. Fundacja Fly

Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Gdyni

zrealizuje dwa zdania. Będą to wycieczki dla seniorów, na które otrzymał 5 tysięcy złotych dotacji. Druga oferta to zajęcia z gimnastyki rekreacyjnej. Na ten cel związek dostał 10 tysięcy złotych dofinansowania.

Joga na krześle dla niepełnosprawnych seniorów z afazją to propozycja Fundacji Wsparcia Osób z Zaburzeniami Komunikacji „Między słowami”. Środki w wysokości 5850 złotych pozwolą pokryć koszty wynajmu sali i instruktora.

Dzięki dotacji Gdyńskie Stowarzyszenie Osób Niesłyszących,

Ich Rodzin i Przyjaciół „Effetha”będzie mogło zrealizować projekt: Seniorzy zwiedzają Kaszuby. Otrzymało na ten cel 4500 złotych.

Wojskowy Klub Sportowy „Flota” Gdynia

w ramach organizacja czasu wolnego Gdynia 55+ – sport, turystyka, rekreacja przygotuje zajęcia zdrowego kręgosłupa „Uczyń życie zdrowszym”. Przyznane mu 7 tysięcy złotych pokryje koszty wynajmu sali i instruktora zajęć.

Manual Factory, czyli dzierganie sercem

to propozycja Fundacji Nadaktywni. To zajęcia, podczas których seniorzy dziergają, tkają, szyją i farbują różnego rodzaju wyroby rękodzielnicze. A wszystko na rzecz trójmiejskich hospicjów, domów opieki społecznej czy schronisk dla zwierząt. Dotacja w wysokości 2160 złotych pozwoli na zakup materiałów do dziergania.

Z kolei Związek Młodzieży Chrześcijańskiej „Polska YMCA”

 w Gdyni zaoferuje warsztaty fotografii cyfrowej dla seniorów. Dzięki nim gdynianie poznają tajniki wykonywania zdjęć aparatami cyfrowymi. Kwota dofinansowania na ten cel to 6 tysięcy złotych.

Za wsparcie w wysokości 8800 złotych Fundacja Adaptacja zorganizuje natomiast zajęcia sportowe w Klubie Seniora.

Zajęcia ruchowe proponuje też stowarzyszenie Świętego Mikołaja Biskupa„W zdrowym ciele, zdrowy duch” to program ćwiczeń kondycyjno-wzmacniających kręgosłup i stawy oraz rozciągających całe ciało. Zajęcia są dostosowane do możliwości każdego uczestnika. Podczas nich będzie się można również dowiedzieć więcej o zdrowym odżywianiu i stylu życia. Stowarzyszenie otrzymało na ten cel 9 tysięcy złotych.

Organizację czasu wolnego dla gdynian powyżej 55. roku życia zorganizuje również Fundacja Zmiany. Przyznana dotacja, w wysokości 2340 złotych, pokryje koszty zakupu biletów i poczęstunku.

Dofinansowanie dostało także stowarzyszenie Nowoczesny Senior. W ramach zadania ma ono zorganizować piknik międzypokoleniowy. Na ten cel otrzymało 5650 złotych.

Magdalena Czernek/UM Gdyni

 

 

Powiązane tematycznie

Globalna ofensywa e-sportowców

Redakcja Sportowa

Zapisy na Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku

Redakcja

Babski Rajd 2019

1
Dodaj komentarz

avatar
400
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Cisovian Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cisovian
Gość
Cisovian

Niesamowite pieniądze, że też chce się im pracować, to na prawdę prawdziwi społecznicy. A na reklamę i promocję ciężkie miliony.

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania serwisu, aby oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na portalu i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Akceptuję Wyjaśnienie